Його життєвий шлях - активність, вірність і відданість життєвому вибору, - Микола Степний

23 Липня 2021 09:40  0  953

ОсобистістьЙого життєвий шлях - активність, вірність і відданість життєвому вибору, - Микола Степний

У житті кожної людини є дати щасливі і сумні. День народження - свято дитинства, а ми, як кажуть, всі родом із дитинства. І як би швидко не спливали наші роки, душа завжди залишається молодою. У цій даті свіжість весняного ранку, ніжність зелених беріз, запах рідної землі і рідної домівки, з якої починається довга дорога життя...

 

Цей рік ювілейний для нашого героя: Миколі Сергійовичу Степному виповнюється 85 років.

 

Довгою й водночас цікавою дорогою вже 85 років крокує славний житель нашого міста, залишаючи слід на землі у своїх дітях, онуках, правнуках. Відмінною рисою чоловіка є вірність улюбленій багаторічній службі в органах МВС і громадській ветеранській роботі. Завдяки тому, що Микола Сергійович завжди віддавав людям теплоту свого серця і душевну доброту, він до сьогодні має широке коло спілкування, його знають і поважають на Пологівщині.

 

Народився в селі Червона Слобода Буринського району Сумської області, 50 років прожив в Пологах. За ці роки Пологівський край став для нього рідним.

 

За словами Миколи Сергійовича, на початку життєвого шляху дуже важливо вибрати саме свою справу, щоб життєве покликання було до душі, слугувало на благо людей. Вкрай цінно, аби робота була не тільки обов'язком, а й покликанням.

 

Згадуючи свої роки в армії, чоловік зауважує, що завжди відчував внутрішню відповідальність за порядок на просторах своєї Батьківщини. Намагався нести службу на всі 100. За наполегливість під час військової служби юного Миколу відзначало керівництво армії. Це надихало чоловіка ще більше працювати над собою.

 

Саме тому наш земляк не помилився з вибором професії. Загалом за плечима чоловіка 42 роки трудового стажу в армії і в органах МВС. Після служби вступив до Одеського училища МВС, яке в 1958 році успішно закінчив. Працював старшим оперуповноваженим карного розшуку, а пізніше - слідчим у Василівському райвідділі міліції, поєднуючи роботу із заочним навчанням в Київській вищій школі МВС.

 

В цей період познайомився зі своєю майбутньою дружиною. Молодий красень у військовій формі одразу підкорив серце милої дівчини на сільській дискотеці, згодом пара одружилася. У подружжя народилося двоє синів. Оскільки Микола Сергійович завжди залежав від роботи, така доля слідчих, дружина майже сама виховувала хлопців. Як розповідає чоловік, в будь-який час він був напоготові, бо у злочинців немає поняття часу. Злочини скоювали і вдень, і вночі, і в вихідний, тому будь-коли міг задзвеніти телефон: “ВИКЛИК!”.

 

Розуміючи, як непросто було дружині, по можливості намагався допомагати...


- Ніна виховала гарних синів. Вона розділила зі мною долю військовослужбовця. Моя дружина самовіддана і розуміюча. Ніколи не промовила на мою адресу слів докору. Завжди підтримувала у всіх справах. У вільний час я всіма силами намагався допомагати дружині в побуті. Хочу подякувати Ніні за щасливі роки. Секрет довгого подружнього життя простий - це любов. Любов має унікальну якість покривати всі недоліки коханої людини. Саме так і в наших відносинах, любимо один одного, і це найголовніше. Ми прожили разом майже 61 рік, маємо вже трьох правнуків: двох хлопчиків та дівчинку.

 

У 1970 році Микола успішно закінчив навчання і зі своєю сім'єю переїхав в місто Пологи, де продовжив трудову діяльність в Пологівському РУВС. Починав слідчим, а закінчив заступником начальника Пологівського РУВС по слідству в званні підполковника.

 

Досягши пенсійного віку, Микола Степний ще 4,5 роки працював слідчим.

 

“Робота слідчого вимагає великої відповідальності і особливої ​​уваги до своїх обов'язків. Вона пов'язана з вирішенням долі людей, які потрапили в непрості ситуації. Особливою рисою мого характеру є доброта, тому завжди був вірний службовому обов'язку, був готовий в будь-яку хвилину підтримати і прийти на допомогу. Честь, сумлінність та справедливість є важливими факторами в роботі слідчого”.

 

Як розповідає Микола Степний, були справи, які він розкривав за один день:


“Це професійне чуття, логіка, яка з роками стає дорогоцінною скарбницею, досвідом, який допомагає швидко натрапити на слід злочинця. Аби знайти порушника, треба інколи думати, як злочинець, тоді вимальовується повноцінна картина дій.”


За сумлінне виконання службових обов'язків Микола Сергійович був нагороджений відзнаками міністра МВС, неодноразово його портрет розміщувався на дошці пошани ГУМВС України в Запорізькій області.

18 років тому Микола Степний очолив ветеранську організацію в РУВС, одну з кращих в районі та області, потім був обраний головою вже Пологівської ветеранської організації, до складу якої входило понад 10 тисяч ветеранів.

 

Саме таким чином він зміг продовжувати активний спосіб життя, бути корисним в соціумі, спілкуватися з людьми, ділити їх радості і печалі, переживати з ветеранами всі труднощі життя.

 

Пологівець попри свій вік продовжує проявляти активність в громадській роботі. За його словами, попереду у нього ще багато завдань і планів на життя.

 

“Зі свого 85-річного досвіду можу впевнено сказати, що найголовніше в житті - це родина, здоров'я та навчання, необхідно постійно оновлювати свої знання,” - зауважує чоловік.


Сердечно вітаємо Миколу Сергійовича з 85-річчям! Бажаємо міцного здоров'я, невичерпної енергії, бадьорості духу та сімейного благополуччя на довгі роки.

 

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

14
Супер
3
Сміх
2
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)