Кабмін розповів, що чекає тих, хто працює неофіційно

22 Липня 2021 08:13  0  789

На Вкраїні та у світіКабмін розповів, що чекає тих, хто працює неофіційно

Зараз в країні близько 3,3 млн неформально зайнятих працівників. Їм доведеться чекати на пенсію довше.

 

Неофіційне працевлаштування призведе до того, що близько півмільйона українців вийдуть на пенсію на 1-5 років пізніше за однолітків через недостатність необхідного страхового стажу. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна під час виступу на Всеукраїнському форумі Україна 30.

 

За її словами, в Україні є близько 3,3 млн неформально зайнятих працівників. Ще 6,3 млн осіб з різних причин не входять до складу робочої сили (зокрема студенти й пенсіонери). 2,3 млн осіб зайняті "домашніми обов'язками" і фактично не беруть участі в ринку праці. З них 2 млн осіб - жінки.

 

"Неформальна зайнятість створює для таких громадян своєрідну пастку. Їм може не вистачити страхового стажу, вимоги щодо якого були встановлені в 2017 році, для своєчасного виходу на пенсію", - відзначила міністр.

 

Лазебна підкреслила, що якщо ситуація з офіційною зайнятістю не зміниться, то, згідно з даними Світового банку, до 20% українських пенсіонерів старше 65 років в майбутньому не матимуть права на страхову пенсію. Їм потрібна буде окрема соціальна допомога від держави, додала міністр.

 

"Це підсилює нерівність у суспільстві і створює ризики бідності серед людей похилого віку", - сказала глава Мінсоцполітики. Вона додала, що особливо це стосується жінок, які, як правило, отримують нижчу зарплату, але водночас мають більшу тривалість життя в порівнянні з чоловіками.

 


Джерело: Корреспондент.net

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
7
Сміх
16
Жах
12
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)