Про що говорять пологівці в інтернеті

5 Квітня в 09:11  0  1447

Ноу-хауПро що говорять пологівці в інтернеті

Кожне маленьке місто – це доволі замкнута, часом парадоксальна система людських стосунків. З одного боку – це велика родина, де так чи інакше долі сусідів, знайомих, родичів і співробітників переплітаються між собою, з іншого – це прискіплива увага до найменших вчинків, часом зовсім не родинне сприйняття їх наслідків. З одного боку ми можемо обговорити з сусідом усі проблеми – невдоволення роботою комунальних служб, неналежне обслуговування в магазині, приватне життя іншого сусіда, з іншого – лякаємося можливості вголос заявити про себе, відгукнутися на важливе рішення, висловити власну думку. Все погано, говорить респондент журналісту, але як тільки чує пропозицію назватися або сфотографуватися, ховає свої слова кудись подалі, знічує розмову звичним «ой, та не треба» і з думкою «мені в цьому місті жити» біжить від можливості бути почутим.


Для кого пишемо


Приблизно така ж ситуація і в пологівській інтернет-мережі. Наше місто населяють Безіменні, Хитрунки, Бяки… але найбільше Гостей, які ховають свій погляд на життя під маскою невпізнаного об’єкту. Для типового міста на шталт Поліг (з населенням не більше 30 тис осіб) кількість інтернет-сайтів, присвячених місту, досить багато, однак більшість з них через певний проміжок часу залишається без оновлення: відсутність коментарів, відзнак інтересу до запропонованих тем з боку читачів знецінюють роботу блогерів, модераторів народних проектів. Навіть «гарячі» теми на злобу дня, незважаючи на їх адекватність (чи неадекватність), не здіймають очікуваного автором резонансу на сторінках запропонованих новин. Тому і виникає нав’язливе відчуття, що місцевим мешканцям нецікаво, що відбувається в їхньому місті, що їм байдужі процеси становлення сьогодення, хоча можемо точно сказати, що це не так.


Де можна почути «крики душі»


Пологівці здебільшого діляться емоціями на сайтах, присвячених професійним теренам.

 

Надактивними в обговоренні професійних справ (і особливо співробітників) є залізничники. На сайті укрзалізниці можна прочитати усі «новини» виробництва, «характеристики» керівників та колег, дізнатися про народне бачення вирішення проблем усієї залізничної галузі. Причому найактивнішими є саме «Гості» - коментатори, які не бажають відкривати власного імені, але не цураються «висловити» думку про своїх добре знаних «сусідів по цеху».


Пологівці також люблять сайти, присвячені відгукам про роботу. Саме тут можна поскаржитись на умови праці, низьку заробітну плату та інші негативи зі свого робочого місця.


Що для молоді?


Цікаво проводить час у всесвітній павутині пологівська молодь. Не дивлячись на антиагітаційний посил щодо користування соцмережами на кшталт ВК та ОК, тут є достатньо активних груп, присвячених різноманітним інтересам. Наприклад, в групі «Підслухано в Пологах» можна сміливо коментувати простенькі пости про місцеві події та рекламовані заходи, не турбуючись про естетику мовлення чи повагу до інших коментаторів (нібито всі здебільшого з одного міста, але поваги – як не було). Але навіть тут, в одній з найчисленніших груп, активність досить низька, а проголосувати в примітивних опитуваннях проявляє бажання досить невелика кількість співгрупників. В групах, присвячених найкрасивішим дівчатам Поліг, можна оцінити принади дівчаток від 12-13 років по фото, проголосувавши за ту, яка найбільше сподобалась. Таким чином, за кількістю голосів обирається «дівчина тижня», «дівчина місяця». Щоб отримати більше «лайків», юні і зовсім юні красуні не гребують копіювати пози з «дорослих» журналів, а заохочувальні коменти тільки додають солоного присмаку.


Соціальні мережі, які за своїм призначенням є місцем висловлення громадської думки і відкритого спілкування, присвячені подіям міста, також збирають свою аудиторію. Та навіть тут комент-стрічки наповнені нейтральними або позитивними відгуками. Не те, щоб ми задалися метою знайти місцеву бочку бруду, її і шукати особливо не треба – є на будь-який смак, але в цілому складається думка, що більшість пологівців задоволені розміреним плином життя, не мають претензій та пропозицій щодо суспільних та політичних течій рідного міста. І все було б, напевно, добре, аби не постійні скарги, які звучать в усі вуха: виявляється, що міське життя таки залишає вагомий слід в нашій свідомості, тільки говорити про це вголос чи то страшно, чи то ліньки…


Тож, перефразувавши героя радянської стрічки, можемо підсумувати, що Пологи – місто контрастів. З одного боку ми постійно обурюємося на несправедливості життя і свавілля влади, з іншого – постимо котиків і весну, нехтуючи можливістю бути почутим.

 

Автор: Марина Андрусишена

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
5
Сміх
12
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)