«Повернутись до звичайного життя складно»: експерти назвали головні симптоми постковідного синдрому

19 Листопада 2021 08:31  0  1285

Здоров'я«Повернутись до звичайного життя складно»: експерти назвали головні симптоми постковідного синдрому

Багато людей, які перехворіли на коронавірус, стикаються з постковідним синдромом – симптомами, які ще певний час не проходять після одужання. Про це повідомляє прес-служба МОЗ у Facebook

 

Постковідний синдром або тривалий ковід може спостерігатися у пацієнта, який перехворів на COVID-19, ще 5 або 12 тижнів, а в деяких випадках і довше.

 

“Британські дослідження вказують, що у кожної п’ятої людини з позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої – протягом 12 тижнів”, – йдеться у дослідженні.

 

Постковідний синдром характеризується тривалим відновленням після інфікування, а також різними клінічними проявами:

 слабкість,

 виснаження,

 тривалий кашель,

 задишка,

 втрата смаку та нюху,

 порушення сну та свідомості,

 тривожність,

 депресія,

 головний біль,

 суглобовий синдром,

 випадання волосся,

 розлади ендокринної системи тощо.

 

Поки що немає вичерпного переліку симптомів і станів, характерних для постковідного синдрому. Їх спектр широкий і постійно оновлюється та доповнюється.

 

Також експерти розповіли, як відновитись після перенесеного COVID-19. Для цього необхідно враховувати різний перебіг захворювання та індивідуальні особливості кожного пацієнта.

 

Серед порад, які дають фахівці: дотримання режиму сну та збалансованого харчування, помірна фізична активність, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей, прогулянки на свіжому повітрі.

 

“Також слід звертати увагу на лікування проявів хронічних хвороб, якщо такі мають місце. Слід консультуватися з сімейним лікарем щодо свого стану. Не соромтеся поділитися своїми тривогами або обговорити скарги та симптоми, які виникли у вас після захворювання на COVID-19”, – пише прес-служба МОЗ.

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
4
Сміх
6
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)