Пологівський край втратив талановиту людину - поетесу Надію Демченко

3 Вересня 2021 13:33  0  1680

Пам'ятаємоПологівський край втратив талановиту людину - поетесу Надію Демченко

Журналістам порталу rayonka.com стало відомо, що на 81-му році життя відійшла у вічність талановита поетеса Пологівського краю Надія Олександрівна Демченко

 

У квітні цього року, напередодні 80 - річного ювілею талановитої поетеси Пологівського району, журналістам Районки вдалося поспілкуватися з Надією Олександрівною та написати матеріал про її життя.

 

Шкода, що такі особистості покидають наш край. Але опісля себе вона залишила свої думки та почуття пережитих літ - в своїх чуттєво написаних віршах.

 

За професією Надія Демченко педагог, за фахом - математик, за станом душі - поет. Закінчила фізико-математичний факультет Запорізького державного педагогічного інституту в 1963 році. Понад 40 років жінка присвятила викладанню математики, фізики та креслення в сільській школі. Надія Олександрівна виховала трьох донечок: Віру, Надію та Любов.

 

Спілкуючись зі знайомими та рідними Надії Олександрівни, всі без винятку запевняють, що вона природжений педагог, яка завжди сповна віддавалася своїй роботі. Учні Надії Демченко запевняли, що вона як вчителька завжди була уважною до кожної дитини, завжди доступно пояснювала матеріал. Ніколи не підвищувала голос на учнів.

 

Віддавшись поклику душі у зрілому віці, жінка почала писати вірші, які були надруковані в двох поетичних збірках: «Відлуння поклику душі» (2016), «Палітра осені моєї» (2020). Надія Демченко неодноразово брала участь в районних літературних конкурсах, зокрема в конкурсі на краще оповідання про Новорічну ніч у 2008 році, посіла друге місце, та на кращий поетичний твір про рідний край, також у 2008 році, виборола почесне перше місце.

 

Вірші поетеси виходили в збірках “Соната над степом”- 2007 рік, “Обрус” - 2008 рік, “Цілюща лірики душа” - 2013 рік, були надруковані в районній та обласній пресі.

 

Вірші Надії Демченко до сьогодні часто звучать на сільських мітингах, присвячених дню Перемоги і визволенню Басані та Тарасівки від нацистських загарбників. Коли Надія Демченко читала свої вірші, слухачі потайки втирали сльози. Особливою поезією для жінки була - “Вдовина вірність”, написана у формі монологу фронтової вдови. Цей вірш можна назвати гімном жіночій вірності. Тяжкою була доля тих жінок, чиї чоловіки вважалися зниклими безвісти. Саме такою була доля ліричної героїні:


“А літа відлетіли, як дим,
Вже не пара тобі, коли б стріла,
Ти лишився навік молодим,
Я на тисячу літ постаріла”.

 

“Ми живемо в часи, коли людина, незалежно від того, юна вона чи доросла, відчуває себе на перехресті добра і зла. На жаль, ми опинилися віч-на-віч з такими проблемами, як зубожіння, нехтування історичними та культурними цінностями, руйнування природи та економіки, зовнішньою агресією. Люди вже втомилися від тієї лавини негативної інформації, яка поливає нас брудним потоком жорстокості, насилля, цинізму та обману. Інколи душа прагне до чогось доброго, задушевного, проникливого та щирого. Сподіваюся, цьому послугують мої поетичні роботи”, - зазначала поетеса.

 

Від редакції "Районки" висловлюємо щирі співчуття рідним щодо втрати близької людини! Нехай спочиває з миром!

 

 

 


 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)