ОЧІКУВАННЯ & РЕАЛЬНІСТЬ СУЧАСНОГО СТУДЕНТСЬКОГО ЖИТТЯ. ІСТОРІЇ ПОЛОГІВСЬКИХ СТУДЕНТІВ

12 Листопада 2021 11:04  0  2238

ОсобистістьОЧІКУВАННЯ & РЕАЛЬНІСТЬ СУЧАСНОГО СТУДЕНТСЬКОГО ЖИТТЯ. ІСТОРІЇ ПОЛОГІВСЬКИХ СТУДЕНТІВ

Століття тому українські студенти жили у перероблених під гуртожитки церквах, страждали від епідемій цинги і сифілісу та відмовлялися від батьків, щоб мати можливість навчатися. До 17 століття в Україні не було вищої освіти. Стандарт того часу передбачав, що після 3–5 років занять вільними мистецтвами студент складав іспит на бакалавра і за бажанням міг продовжити навчання на магістра богослов’я, медицини або права…

 

Цікаві факти, чи не так?! Ми запитали пологівських студентів про реалії їх сьогодення та відмінність зі студжиттям їх батьків. Подробиці читайте далі…

 

 

oly


Ксенія Сторчак, студентка Київського національного лінгвістичного університету, 2-й курс


Чому обрала саме цю спеціальність та як саме визначалася з вибором?
Моя спеціалізація - вчитель англійської та німецької мови. Мені дуже подобається університет, який я обрала. По-перше, близько 30% нашого навчального плану ми формуємо самостійно, тобто можемо обирати предмети, які хотіли б вивчати в межах нашої або навіть іншої спеціальності. По-друге, в КНЛУ немає корупції.

 

Вступаючи до Києва, я чула дуже багато про те, що Київські вищі навчальні заклади корумповані. Але, як виявилося, в КНЛУ і ректор, і декан стежать за доброчесністю викладачів. По-третє, незважаючи на дистанційне навчання, пари проходять цікаво та інтерактивно, викладачі вигадують для нас багато різних цікавих завдань, в ході виконання яких ми здобуваємо знання.


В 11 класі я точно знала, що хочу пов’язати своє життя з вивченням іноземних мов. А ще мріяла вступити до Києва. Моя вчителька англійської мови розказала про КНЛУ, оскільки вона сама там навчалася. Я дослідила сайт університету, поцікавилася, як там влаштоване студентське життя, які можливості розвитку дає університет, в результаті мені сподобалося. До того ж, люблю працювати з дітьми. Мені пощастило, що поряд зі мною були хороші вчителі-наставники, а мама-вчителька була прикладом для наслідування. Тому я і обрала професію педагога. Наш університет також пропонує вивчення третьої іноземної мови, тому вивчаю ще й французьку.


Чим подобається студентське життя?
Я - член студентської ради університету. Організовую різні заходи для студентів. Звісно, під час дистанційного навчання набагато важче щось вигадати та організувати. Але ми влаштовуємо покази фільмів з обговореннями, цікаві лекції та майстер-класи.


Живеш в гуртожитку?
Так, в гуртожитку, і мені дуже подобається. Хай там що говорять, але атмосферу життя в гуртожитку не замінить жодна квартира. Особисто для мене тут легше вчитися, ніж вдома: якщо ти щось не розумієш – можна одразу зібратися і обговорити це з одногрупниками чи звернутися за порадою до старшокурсників. До того ж, готуємо багато різних проектів в парах або складаємо діалоги один з одним. Ну і куди ж без вечірніх чаювань, настільних ігор вихідними чи переглядів фільмів.


Чи відрізняється студентське життя моє і моєї мами?
Я думаю, що відрізняється час, в який ми живемо, та можливості. Але незмінне лиш одне - “від сесії до сесії живуть студенти весело”.
Після закінчення університету планую працювати за спеціальністю вчителькою іноземних мов. Прагну і надалі вдосконалювати своє володіння мовами та педагогічну майстерність. Мрію про те, щоб мої майбутні учні із задоволення йшли на урок англійської.


Студентам хочу побажати терпіння, сил, натхнення, впевнено йти до своєї мети, а поряд щоб були лише справжні друзі, які завжди готові прийти на допомогу.

 

 

oly

 

Євгенія Катиш, студентка Запорізького національного університету, 2-й курс


Обрала юридичний факультет тому, що професія юриста надзвичайно важлива і потрібна у сучасному суспільстві, а також є досить перспективною на сьогодні. Хочеться допомагати тим людям, які знаходяться під захистом закону і держави. Також мені цікавий сам процес навчання. Для мене процес навчання - кожного дня пізнавати щось нове, завжди цікаве, наповнене сенсом.


В захваті від студжиття
Студентське життя – найяскравіший період у нашому житті. Нові знайомства, друзі, переїзди, враження, часте недосипання, лекції. Сесії, згуртований відпочинок, смішні життєві історії, незабутні викладачі, пропущені пари - все це є невід’ємною складовою студентського життя. Саме студентські роки цікаві та незабутні. Вони наповнені не тільки радістю та безтурботністю, а й бажанням освоїти основи майбутньої професії.


Лише в студентські роки людина починає проживати вже цілком доросле життя, ще не заповнене звичайними проблемами буденного дорослого будня. Це час відкритих перспектив, можливість жити мріями про прекрасне майбутнє, віра у виконання всіх бажань і надія на відкритість усіх дверей.
Хочу, щоб не було дистанційного навчання і ми могли ще більше поринути в студентське життя і насолоджуватися кожним моментом.


Очікування & реальність студжиття...
Університет плюс гуртожиток – це школа життя. Тут не тільки вивчаємо ази спеціальності, а вчимося жити, набираємося досвіду. Зараз, під час карантину, все не так яскраво. Хочеться повернутися в соціум, робити щось важливе, врешті-решт – жити.


Ким себе бачиш в майбутньому?
Після закінчення ВУЗу бачу себе прокурором. Готова працювати над собою та вдосконалюватися в цій сфері. Планую досягти успіху і впевнитися, що йду у правильному напрямку до поставлених цілей.


Гуртожиток $ Квартира
Проживаю на квартирі, мені набагато зручніше вчитися, щоб мені ніхто не заважав, а в гуртожитку дуже гучно.
Яким би не було життя, від студентських років треба брати все: драйв, емоції, смак молодості. Нашим студентам бажаю не сидіти в чотирьох стінах, навчатися, але й не забувати про те, що поза навчанням є життя, і воно доволі цікаве.

 

 

oly 

 

Анна Терентьєва, студентка Інституту прокуратури та кримінальної юстиції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, другий курс


Юрист - професія моєї мрії. Хочу допомагати людям, які мають проблеми або певні питання стосовно закону.
Студентське життя цікаве та веселе. Це традиційна кава перед першою парою, пошук аудиторії, улюблений борщ у їдальні та гарно написаний модуль. Всупереч усім труднощам: недосип та перевантаження, студентські роки - найкращі роки.


Після завершення навчання планую працювати у сфері права. Наразі вирішую, який саме напрямок мені подобається більше.


Проживаю у гуртожитку, який знаходиться за три хвилини від навчального корпусу. Гуртожиток - це співи серед ночі, допомога один одному, приготування їжі гуртом, черга до душу та ранкове "дівчата, що мені сьогодні одягнути?"


Що особливого для тебе в “нових реаліях”?
Студентське життя – це коли готуєшся до пари цілу ніч, а потім у найвідповідальніший момент засинаєш. Студентське життя – це коли ходиш у кіно винятково на день студента, бо два квитки за ціною одного.
Бажаю всім насичених, щасливих, веселих студентських років та сесію на відмінно!

 

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

27
Супер
8
Сміх
6
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)