Пологівцям затримують видачу сертифікатів про вакцинацію від ковід

28 Жовтня 2021 09:10  0  1386

Події містаПологівцям затримують видачу сертифікатів про вакцинацію від ковід

На тлі стрімкого зростання захворюваності на COVID-19 Міністерство охорони здоров’я запровадило обов’язкову вакцинацію. Пологівці активно вакцинуються аби отримати сертифікат і мати змогу працювати та відвідувати громадські місця. Наразі у міських пунктах вакцинації щеплюється понад 200 чоловік щодня, говорять лікарі.

 

У Пологівському ЦПМСД наявні такі вакцини: Короновак, Пфайзер, Астрозенека. Вакцинують препаратом за вибором пацієнта.


Після введення даних до загальної електронної системи у свого сімейного лікаря можна отримати сертифікат про повний курс щеплення.

 

Аби мати можливість працювати, працівникам визначених до обов'язкової вакцинації сфер діяльності, можна вже після введення першої дози вакцини у свого сімейного лікаря отримати довідку про щеплення форми 063, де будуть міститися всі необхідні дані про вакциновану особу. Але попередньо ці дані також мають бути внесені у загальну інформаційну систему.

А ось з цим проблема.

 

Як пояснила журналістам Газети головна лікарка Пологівського ЦПМСД Анна Дуб, по причині різкого зростання захворюваності на ковід сімейні лікарі просто фізично не встигають працювати із документацією і вносити дані до реєстру. На це потрібен вільний час, якого немає впродовж робочого дня.

 

“Лікарі працюють на межі, їх робочий день триває зранку і до ночі, постійно знаходяться на телефоні з хворими на коронавірус, крім того, ведуть прийом нових пацієнтів, працюють у “брудній” зоні і проводять вакцинацію.

 

Робочих рук не вистачає. В пріоритеті медиків зараз хворі, яким весь час потрібна допомога і консультація, і тільки потім - робота за комп'ютером із внесенням даних вакцинованих осіб. Зараз займаємося тим, що залучаємо медичних працівників із сільських амбулаторій і ФАПів саме для видачі сертифікатів вакцинованим. Тому поки медпункти залишаються без обслуговування”.

 

COVID-сертифікат та міжнародне свідоцтво про вакцинацію: різниця між документами та як їх використовувати

У чому різниця між COVID-сертифікатом та Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію, яке значення має колір COVID-сертифіката, який термін дії кожного із документів та головне: де і як їх можна отримати, використовувати, роз’яснення від МОЗ далі.


Що таке Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і як його отримати
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію - це паперовий документ, який ви можете отримати у лікаря, що проводив вам щеплення, чи у свого сімейного лікаря після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.


У свідоцтві зазначено назву вакцини, її виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення.

 

Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад. Міжнародне свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов'язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил. Перед поїздкою рекомендуємо також уточнювати цю інформацію на офіційних сайтах міністерств внутрішніх справ цільової та транзитних країн.


Підставою для видачі Міжнародного свідоцтва про вакцинацію є повний курс вакцинації.
Термін дії - 365 днів.


Що таке COVID-сертифікат і як його отримати
COVID-сертифікат - це захищений документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через Портал електронних послуг Дія або в мобільному додатку “Дія”. Його можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини і тому існує:


“Жовтий” СOVID-сертифікат - підтверджує факт отримання 1-ї дози щеплення і діє 120 календарних днів від цієї дати;


“Зелений” COVID-сертифікат - підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення. Повна вакцинація може складатись з однієї дози однодозної вакцини Janssen та двух доз дводозних вакцин: Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac.


COVID-сертифікати можуть бути як внутрішніми, так і міжнародними.


Внутрішні, відповідно до назви, діють тільки в Україні. Міжнародні є чинними як всередині країни, так і за кордоном. Наприклад, з міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн та користуватися ним всередині цих країн для входу на публічні заходи, до кафе, кінотеатрів і т.д.


В Україні ж - внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно. Але щоб користуватися міжнародним, потрібно мати при собі також паспортний документ.


COVID-сертифікат можна не лише показувати зі смартфона, а також роздрукувати. Зробити це можливо самостійно за допомогою порталу державних послуг “Дія” id.diia.gov.ua, на якому спершу зареєструватись, вказати свій мейл та телефон, потім замовити послугу covid-сертифікат, зачекати від 15 хвилин до кількох годин, поки документ у форматі pdf буде створено і про це вам прийде повідомлення, потім завантажити файл.

 

Його можна роздрукувати чорним на білому папері і пред'являти в такій формі або завантажити на телефон і показувати з екрану.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
3
Сміх
5
Жах
13
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-35.jpg

 

 

Пологи (г.)