Пологівці не змушують продавців говорити українською

20 Січня 2021 12:28  0  1090

Події містаПологівці не змушують продавців говорити українською

З 16 січня в країні почала діяти 30 стаття Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

 

Відтепер, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.


Зазначено, що інформація на товарах може дублюватися іншими мовами. А обслуговувати не українською можна лише у випадках, коли про це проситимуть самі клієнти і коли обрана ними мова буде прийнятною для обох сторін. І лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для обох сторін.


Продовольчі магазини та аптеки міста
Продавці аптек та продовольчих магазинів стверджують, що їм відомі нові вимоги уряду. Конфліктних ситуацій в спілкування з покупцями у працівників зазначених сфер допоки не було. Намагаються розмовляти українською, але серед них вагомий відсоток російськомовних. Таким продавцям важко перейти на українську.


Якщо клієнти вимагатимуть обслуговувати їх українською, звичайно ця вимога буде задовільнена, зазначають працівники. На сьогодні, пологівці з розумінням та повагою ставляться до обслуговуючого персоналу, за що ті їм вдячні.


Як у фінансових установах


Працівниця банківської сфери коментує:


“ Керівництво нашого відділення одразу повідомило про вимоги щодо обслуговування клієнтів. Декому важко перейти на українську, оскільки в нашому місті у спілкуванні переважає суржик або ж російська мова. 80 відсотків робочого персоналу розмовляють саме на такому діалекті. Наразі ми вчимося правильно розмовляти українською. Клієнти ставляться з розумінням, навіть бувало й заспокоювали, мовляв, не хвилюйтеся розмовляйте вільно,” - резюмує Людмила касир банку.


Більшість пологівців не розділяє нововведення, вважаючи, що такі заходи можуть розділити людей на “чорних та білих”.

 

 


Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

19
Супер
15
Сміх
10
Жах
34
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)