Пологівчанка законно припинила самоізоляцію

5 Серпня в 09:15  0  1771

Події містаПологівчанка законно припинила самоізоляцію

Ще не так давно громадяни України не могли скоротити встановлений МОЗом термін проходження обов'язкової самоізоляції після перетину кордону. Зараз така можливість з'явилась - і пологівці вже нею скористались.


Нагадаємо, згідно рішення уряду, обов'язкову обсервацію мають проходити ті, хто повертаються з-за кордону, а також всі особи, які побували на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, Криму. Самоізоляція триває 14 днів.

 

Спостереження за такими людьми контролюється правоохоронними органами за допомогою мобільного додатка “Дій Вдома”.


Як зараз?

На сайті Міністерства охорони здоров'я України від 27 липня 2020 року виклали алгоритм припинення самоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон.


Дострокове припинення самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, АР Крим та місто Севастополь протягом останніх 14 днів можливе:


- лише для осіб, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) протягом останніх 14 днів;


- лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції/обсервації після перетину кордону та КПВВ;


- лише за результатами дослідження лабораторії із переліку, поданого нижче.


Тобто особа має здати власний біологічний матеріал на ПЛР-дослідження лабораторії з переліку, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних.

 

У формі обов’язково зазначається факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття на територію України. А також вказується номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».


У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:


- лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, вносить результат негативного дослідження до електронної системи Центру громадського здоров’я України;


- дані, внесені лабораторіями, автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома»;


- про можливість припинення самоізоляції особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».


Алгоритм розроблено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 (зі змінами) «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».


Також на сайті МОЗ вказаний перелік лабораторій, що мають право передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома».

 

Лабораторії, яких немає в переліку, не мають доступу до системи, а, отже, не можуть внести результати дослідження для зняття самоізоляції.

 

Для Запорізької області - це ДУ Запорізький ОЛЦ МОЗ України (місто Запоріжжя, Вознесенівський район, ВУЛИЦЯ РЕКОРДНА, будинок 27).


У Центрі громадського здоров’я функціонує лінія консультування фахівців лабораторій, що діагностують на COVID-19 для припинення самоізоляції: 044 294 64 99.


Пологівці діють


Можливістю покинути обсервацію скористалась пологівчанка Євгенія Подлєсна. Жінка перебувала в Пологах на обсервації після перетину кордону та мала терміново повернутися в Крим.


“Телефонувала до Центру громадського здоров’я, звідти направили до Запорізького обласного лабораторного центру - єдина лабораторія, яка має повноваження вносити результати дослідження для зняття самоізоляції до системи.

В лабораторії відбирають клінічний матеріал (носоглотковий змив) на дослідження методом ПЛР з метою виявлення вірусу Covid - 19, проводять молекулярно-генетичні дослідження з якісного виявлення РНК вірусу Covid- 9 з біологічного матеріалу із застосуванням ПЛР. Ціна тесту 574, 14 грн.

Ми здавали аналіз для виїзду з країни, такий же аналіз можна здати і на в'їзд до країни, щоб не перебувати на самоізоляції,” - розповідає мати Євгенії Лідія.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
8
Сміх
10
Жах
18
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)