Подробиці відсторонення вчителів, онлайн-навчання та графік ЗНО-2022 – підсумки тижня в освіті

5 Листопада 2021 10:22  0  1532

ОсвітаПодробиці відсторонення вчителів, онлайн-навчання та графік ЗНО-2022 – підсумки тижня в освіті

Подробиці відсторонення невакцинованих вчителів
З 8 листопада вчителів, які відмовилися вакцинуватися проти COVID-19, будуть відстороняти від роботи без збереження зарплати.


ВАЖЛИВО
В якому випадку відсторонятимуть вчителів? Відмова або ухилення вчителя від обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 є підставою для його відсторонення.

 

Якщо працівник не надає керівнику закладу освіти сертифікат про проходження обов’язкового щеплення – це також є підставою для його відсторонення від роботи.

 

Водночас працівники, які мають абсолютні протипоказання до вакцинації, мають надати директору медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я. Тоді їх не відсторонять від роботи.

 

Якщо вчитель має лише 1 дозу вакцинації проти COVID-19? У цьому випадку працівник не ухиляється та не відмовляється від щеплення. Тому педагог може згенерувати жовтий сертифікат про вакцинацію у "Дії" або отримати його у лікаря і надати школі.

 

Тож, вчитель, який має хоча б одну дозу щеплення не буде відсторонений від роботи. А після отримання другої дози вакцини проти СOVID-19 у визначений строк, працівник має надати відповідний сертифікат керівнику закладу освіти.

 

Якщо вчитель нещодавно перехворів на COVID-19? Для допуску працівника, який нещодавно перехворів COVID-19, на робоче місце потрібна довідка про "одужання особи від зазначеної хвороби".

 

Додамо, що Мінцифри анонсувало запуск цифрових COVID-сертифікатів про одужання, які найближчим часом з’являться у "Дії". Термін його дії – 90 днів, він буде підставою для вільного пересування у червоному рівні епіднебезпеки.

 

Чи можуть відсторонити невакцинованого вчителя під час дистанційки чи канікул? Дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією школи, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

 

Канікулярний час для педагогічних працівників є робочим часом, адже під час канікул здійснюється оплата із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

 

Тож, постанова уряду передбачає відсторонення від роботи працівників, без винятків – тобто і під час дистанційного навчання та канікул.

 

Чи будуть відсторонені вчителі отримувати зарплату? У Держпраці запевнили, що зарплата – це винагорода, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Тобто вона виплачується лише за виконану роботу.

А оскільки під час відсторонення вчитель тимчасово звільняється від виконання своїх трудових обов’язків та не може виконувати роботу, то зарплата в цей період не виплачується.

 

Проте питання оплати праці в період відсторонення можуть регулюватися колективними договорами та/або угодами, рішеннями роботодавця.

 

Скільки вчителів вже вакцинувалися? Станом на 1 листопада одну дозу вакцини від COVID-19 вже отримали майже 91% вчителів. Двома дозами вакциновано майже 447 тисяч працівників освіти (це майже 70%).

 

Лідери серед регіонів, де найбільше вакцинованих хоча б однією дозою освітян:

Київська область – 98,8%;
Миколаївська область – 98%;
Донецька область – 96%;
Харківська область – 95,8%;
Хмельницька область – 94,7%.


Що відомо про обов’язкову вакцинацію вчителів
МОЗ включило вчителів до переліку професій, для яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим.

Ті, хто не буде вакцинований на визначену дату, мають робити ПЛР-тести або антиген-тести, щоб ходити на роботу. В іншому випадку, їх відсторонять (відправлять у відпустку) без збереження заробітної плати. Норма почне діяти з 8 листопада.

Відсторонення педагогів здійснюється шляхом видання наказу або розпорядження керівника з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються.

 

Термін відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили. Це означає, що вчителів будуть відстороняти від роботи на час карантину без збереження зарплати.


Дистанційка та подовжені канікули
В Україні наразі 15 областей перебуває в червоній зоні. Там деякі школи продовжили канікули, інші – перейшли на дистанційне навчання, і лише невелика частина – працює в очному режимі.

 

Де школи перейшли на дистанційку:

Київ – з 1 листопада школярі 1 – 11 класи перейшли на дистанційку.
Львів – з 1 листопада учні 1 – 11 класів навчаються дистанційно (це триватиме щонайменше 2 тижні).
Івано-Франківськ – з 1 листопада учні 5 – 11 класів навчаються дистанційно.
Хмельницький – більшість шкіл буде навчатися в онлайн-режимі, але деякі школи продовжили очне навчання.
Чернігів – 375 шкіл області працюють дистанційно, ще понад 50 шкіл – вийшли на очне навчання, бо там вакциновано 100% працівників.
Чернівці – школи з 1 листопада переводять на дистанційну форму навчання. Діти сидітимуть вдома найближчі два тижні.
Херсон – для школярів 1 – 11 класів міста дистанційне навчання продовжили до 6 листопада.
Донецьк – учні 5 – 11 класів перейшли на дистанційку, а початкова школа працює очно.
Суми – з 29 жовтня всі школи переходять на дистанційне навчання (йдеться про учнів 1 – 11 класів).
Дніпро – відправили учнів 5 – 11 класів на дистанційне навчання.
Миколаїв – там учні 2 – 11 класів шкіл з 1 листопада навчаються дистанційно. Водночас учні перших класів та діти з спецшкіл і далі залишилися на канікулах.


Ще кілька регіонів продовжили учням осінні канікули до 7 листопада:

Житомир,
Черкаси,
Харків,
Одесу,
Кривий Ріг,
Запоріжжя,
Рівне.


Додамо, що рішення щодо продовження канікул чи запровадження дистанційного навчання у школах буде ухвалюватися МОН після консультацій з МОЗ. Тож наразі точно невідомо, коли школярі повернуться за парти.

 

Скільки шкіл на канікулах чи дистанційці? Міністр повідомив, що на канікулах станом на 3 листопада перебувають учні понад 4 700 шкіл (34% від загальної кількості). Водночас дистанційно навчаються – 6 384 школи.

 

Найбільша кількість шкіл на канікулах у таких областях:

Одеська область – 427 шкіл;
Київська область – 415 шкіл;
Запорізька область – 346 шкіл;
Дніпропетровська область – 305 шкіл;
Харківська область – 285 шкіл.


Сергій Шкарлет також зазначив, що заклади освіти можуть працювати очно в червоній зоні карантину, якщо 100% працівників щеплені двома дозами від COVID-19. Через невиконання цієї вимоги на дистанційку перейшли понад 3,2 тисячі шкіл.


Водночас освітній комітет Ради наполягає на тому, щоб для учнів 1 – 4 класів запроваджували очне навчання у червоних зонах карантину. На думку депутатів, дистанційка завдає шкоди навчальному процесу молодших дітей.

 

А голова Держспоживслужби в Києві Олег Рубан заявив, що про це варто думати, коли будуть показники стабілізуватися або знижуватися. “На цьому тижні будемо спостерігати за показниками, а далі вже будуть приймати рішення”, – додав він.

 

Графік ЗНО- 2022
МОН затвердило графік підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році. Зареєструватися можна буде вже з 1 лютого, а останній день, коли можна подати заявку – 9 березня 2022 року.

 

Запрошення-перепустки на проходження ЗНО можна буде завантажувати зі своїх електронних кабінетів до 29 квітня 2022 року. У них буде позначено дату та місце проведення тестувань.

 

Основна сесія ЗНО-2022 проходитиме за таким графіком:

фізика – 23 травня;
хімія – 26 травня;
українська мова, українська мова та література – 31 травня;
математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;
іспанська мова, німецька мова, французька мова – 6 червня;
англійська мова – 7 червня;
історія України – 10 червня;
географія – 14 червня;
біологія – 17 червня.


Результати тестування будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 30 червня.

 

Зміни у тестах ЗНО-2022:

Тест профільного рівня ЗНО з математики відтепер міститиме 32 завдання замість минулих 34. Крім цього, час на роботу над цим тестом скоротили з 210 до 180 хвилин.


Певних змін зазнала і структура тесту з хімії, який у 2022 складатиметься з 50 завдань замість 52. На виконання роботи також буде відведено 150 хвилин замість 180.


Додамо, що цього року кожен зареєстрований учасник ЗНО зможе безкоштовно пройти тести максимум з 5 навчальних предметів. Обов’язкових предметів ЗНО немає, але є обов’язкове ДПА. Також абітурієнти мають визначити, які тести їм треба для вступу.

 

Окрім того, уряд вніс зміни до Порядку залучення освітян та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема:

Відтепер в одному пункті тестування може бути не більше 75% інструкторів, які є працівникам однієї школи (раніше було обмеження в 50%).


До роботи цього року залучать чергових медичних працівників (одна особа в пункті складання ЗНО).


Через карантин в УЦОЯО планують збільшити кількість пунктів проведення ЗНО. Для цього доведеться залучати більше інструкторів.


Зазначимо, що цього року 30 студентів українських вишів отримають премію Верховної Ради по 100 тисяч гривень. Винагороду їм виплатять за найвищі результати ЗНО. 


Джерело: education.24tv.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
4
Сміх
9
Жах
13
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)