Українці заплатять за своє житло податки

8 Червня в 08:10  0  2170

На Вкраїні та у світіУкраїнці заплатять за своє житло податки

Українці мають заплатити податки за свої квартири і будинки. Це стосується тільки тих, хто живе у квартирах від 60 квадратів і будинках — від 120.

 

Сума, залежно від площі, може доходити до декількох тисяч гривень. А тим, хто не заплатить вчасно, нарахують ще й штрафи.

 

Коли, кому і скільки треба заплатити

Українцям до 1 липня надішлють платіжки щодо сплати податку на нерухомість. На те, щоб заплатити державі, дається рівно два місяці і тих, хто з якоїсь причини забуде заплатити, можуть оштрафувати.

 

Скільки треба заплатити

Розмір податку визначає місцева влада. Закон же їх обмежує максимальною ставкою — 1,5% мінімальної зарплати за кожен "зайвий" квадратний метр. Рішенням міської чи сільської ради замість 1,5% можуть, наприклад, стягувати 1% мінімалки.

 

Важливо також зазначити, що розмір мінімальної заробітної плати враховується за станом на 1 січня минулого року. Тоді мінімалка становила 3723 грн. Тобто за квадрат доведеться платити 37,2 грн.

 

Наприклад, за квартиру площею 100 квадратів доведеться сплатити податок у розмірі 1 488 грн.

 

Кому треба заплатити

Податок сплачують українці, які володіють будинками і квартирами площею від 60 і 120 квадратів. Однак, як і у випадку зі ставками, місцева влада має право норму збільшити. Наприклад, стягувати податок тільки з квартир площею, наприклад, від 80 квадратів. Але зменшити до 50 — не можна.

Тим же, хто володіє елітною нерухомістю, заплатити доведеться в рази більше. Так, за квартиру у 300 квадратів і будинок у 600 крім самого податку доведеться ще внести 25 тис. грн разової виплати. Більше того, рахуватимуть не тільки із "зайвих" квадратів, а і з усієї площі.

 

До слова, оподатковується не лише житлова, а й будь-яка інша нерухомість, зокрема прибудови до будинку (сараї). Щоправда, у більшості місцевих рад ухвалили рішення для сараїв встановити податкову ставку в розмірі 0%.

 

"У разі якщо контрольний орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення до 1 липня року, що йде за звітним, фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання (пп. 266.10.2 ПКУ)", — пояснили у ДФС.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

15
Супер
4
Сміх
12
Жах
37
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_040619_1.jpg

 

oez_robota_040619_2.jpg

 

oez_robota_040619_3.jpg

Пологи (г.)