Почали діяти сертифікати про вакцинацію для виїзду за кордон

15 Липня 2021 08:23  0  544

Здоров'яПочали діяти сертифікати про вакцинацію для виїзду за кордон

З 1 липня в Україні почали діяти сертифікати про вакцинацію, які надаються людям для виїзду за кордон. Отримати їх можна через сімейного лікаря після виконання 2-х щеплень. Видаються за два тижні від останньої вакцинації.

 

Для отримання сертифікату про вакцинацію при собі необхідно мати закордонний паспорт, а сам сертифікат заповнюють українською та англійською мовами. Він містить особисті дані людини, дати проведення щеплення та назву вакцини.

 

Зразки сертифікатів є в особистих кабінетах людей у ресурсі helsi.me, але роздрукувати самостійно їх ви не зможете: необхідна печатка медичного закладу та підпис лікаря.

 

«У нашому місті такі сертифікати люди вже почали отримувати, але особливого ажіотажу немає. Якщо говорити про процес вакцинації, то роблять щеплення не досить активно: більшість чекає на інші вакцини», — поділилися Анна Дуб, головна лікарка КП «Пологівський ЦПМСД» Пологівської міської ради.

 

Такі сертифікати будуть діяти протягом року після видачі. Але їх мають підтвердити країни Європейського союзу, також при в’їзді необхідно враховувати вакцину, яку було зроблено: у кожній країні є певний перелік офіційно дозволених препаратів. На сьогодні такі українські довідки визнали Угорщина, Туреччина, Молдова та Грузія.

 

Як зазначає прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, наша країна наразі у стадії переговорного процесу з ЄС. Країни Європейського Союзу проводять аудит електронних сертифікатів.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
1
Сміх
5
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)