У Запорізькій області розробляють механізм повернення навчальних закладів з карантину

22 Вересня 2021 08:25  0  757

ОсвітаУ Запорізькій області розробляють механізм повернення навчальних закладів з карантину

З карантину навчальні заклади будуть повертатися в міру досягнення планки в 80% вакцинованих співробітників


Як уже повідомляла "Районка", на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийнято рішення про переведення з 23 вересня всіх регіонів України на жовтий рівень епідопасності поширення коронавируса.

 

Згідно рішення комісії, навчальні заклади всіх рівнів і форм власності, якщо вакциновані менше 80 відсотків колективу, будуть закриватися.

 

Підсумки засідання Держкомісії з ТЕБ та НС  прокоментував голова Запорізької ОДА Олександр Старух:

- Вкотре нагадую, що вакцинація — єдиний спосіб полегшити перебіг хвороби. Майже всі госпіталізовані до лікарні пацієнти не мали щеплення. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, протягом останніх трьох місяців 98,1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані. Відсутність щеплення значно підвищує ризик захворіти, ускладнює сам перебіг хвороби та збільшує кількість летальних випадків, — подчеркнул глава ОДА.

 

Олександр Старух зазначив, що ніякої дистанційної роботи або онлайн-уроків не буде. Освітня установа продовжить свою роботу тільки після того, як його співробітники зроблять щеплення.

 

- Це рішення уряду та Державної комісії з питань ТЕБ та НС. Воно обов’язкове до виконання по всій країні та не підлягає обговоренню, — подчеркнул Александр Старух.

 

Варто зазначити, що кількість вакцинованих педагогів в Запорізькій області останнім часом значно зросла, але картина, проте, як і раніше нерайдужні.

 

Так, станом на 08:00 21 вересня щеплено 25984 працівника сфери освіти. З них повністю закінчили вакцинацію (мають два щеплення) - 17 626 осіб. Всього в системі працюю 53412 чоловік, тобто вакциновані менше половини.

 

За словами Олександра Старуха, в Запорізькій області вакциновано 56% працівників дошкільної освіти, 58% - установ загальної середньої освіти, 52% - позашкільних установ, 46% - професійного предвисшего освіти, 70% - закладів професійно-технічної освіти, 59% - вищої освіти .

 

- Однак показники вакцинації не мають вводити в оману. Із десяти університетів в умовах посилення карантину готові працювати лише 2. 331 школа та дитсадок з 1044. Один заклад фахової передвищої освіти із 27, 15 закладів профтехосвіти з 29, 9 позашкільних закладів з 82, — розповів Александр Старух.

 

А ось установи інтернатного типу обласного підпорядкування до роботи в жовтій зоні готові практично всі - рівень вакцинації працівників там більше 90%.

 

Ситуація з вакцинацією, як підкреслив Олександр Старух, відрізняється по кожному району. За його словами, це говорить про ефективність чи неефективність керівників.

 

Так, в Бердянському районі готові до роботи 14 з 169 установ системи освіти (8,3%), в Василівському - 28 з 127 (28%), в Запорізькому районі, включаючи обласний центр, за даними на сьогоднішній ранок, зможуть працювати тільки 37 % освітніх установ.

 

Лідируючу позицію займає Мелітопольський район, де вже готові до роботи при посиленому карантині 101 з 181 установи освіти - 56%.

 

За словами голови ОДА, до 00 годин 00 хвилин 23 вересня ще є час, щоб зробити щеплення заради того, щоб діти вчилися в звичайному режимі. За заявками установ освіти до них будуть приїжджати мобільні бригади.

 

Інформація про вакцинацію співробітників буде збиратися щодня. Зараз відпрацьовується механізм механізм повернення шкіл до «нормального життя» за умови досягнення показників імунізації.

 

До речі, в установах освіти будуть проводитися перевірки достовірності інформації про вакцинацію співробітників.

Інформація про закриття шкіл і дитсадків на карантин просто таки шокувала працюючих батьків, яким доведеться вирішувати проблему - що робити з дитиною.

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
2
Сміх
5
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)