Що штовхає пологівців у петлю

2 Листопада в 07:05  0  1017

На районіЩо штовхає пологівців у петлю

Тема суїциду одночасно моторошна, страшна і не розповсюджена. Але як факт, сьогодні Україна увійшла до групи країн із високим рівнем суїцидальної активності (більше 20 самогубств на 100 тисяч населення). При цьому даний показник збільшується.

 

Повішення – найтиповіший спосіб вкорочення життя і Пологівщина у цьому не виключення. За даними Пологівського моргу за 2017 рік лише у нашому районі 16 осіб лишили себе життя.

 

Основний метод суїциду – це повішення, рідше вогнестріл. Лікар Володимир Ісайченков наголошує, що на подібні вчинки, як правило, йдуть люди у стадії алкогольного сп’яніння. Переважно такий спосіб смерті обирають чоловіки віком від 30 до 70 років.

 

Що штовхає людей на страшний крок, як побороти в собі суіцидальні нахили, поради духовника та психолога…


Ми звикли до того, що життя йде своєю чергою, та раптом приходить момент коли все починає руйнуватися. В такі миті хтось готується до боротьби, а хтось опускає руки і починає думати про самогубство. Коли приходять думки про самогубство, лише одиниці можуть побороти їх самостійно. Зазвичай таким людям необхідна допомога.

 

Коли нічого втрачати


Віктор (38 років) родом із Запоріжжя, але своє нове життя чоловік вирішив будувати у Пологах, адже тут знайшлися ті, хто допоміг йому повірити у себе і полюбити життя.


- Кілька разів я намагався скоротити собі віку через повішення. Через неправильний спосіб життя який вів багато років, я втратив здоров’я, сім’ю, роботу і, відповідно, віру у себе. Прийшов у повний відчай і не бачив сенсу в житті. Найкраще тоді для мене було лишитися його. Вперше я зробив це у лікарні, тоді мене врятував санітар, який вчасно зайшов до палати. Друга спроба теж виявилась невдалою, мотузка обірвалася сама.

Сьогодні я вдячний Богу, що зберіг мені життя. Я повірив у спасіння, прийшов до церкви і вірю, що буду щасливим,- говорить чоловік.

 

Статистика говорить, що частіше лишають себе життя чоловіки. Але нерідко замах на нього здійснюють і жінки.


Пологівчанка Юлія за свої 35 років життя мала дві спроби самогубства. Обидва рази лягала під потяг. Першого разу її врятував чоловік, що проходив повз, стягнув з рейок буквально за мить до зіткнення. Друга спроба виявилась «більш вдалою» - потягом зачепило праву частину тіла, добре, що лишилась жива. Як наслідок – кілька місяців з переломами по лікарнях.


- Коли йшла на такий крок, була нетвереза. Такі думки приходили в основному на підпитку, тоді уходив страх. А смерть бачила як рішення всіх моїх проблем. Змінили мої думки віруючі люди, які молилися за мене і розповіли про ад, куди потрапляють самогубці. Моє життя складне, але сьогодні я прагну вирішувати свої проблеми, а не тікати від них, - ділиться Юлія.

 

Рятувати людей – це справа рук Бога


Пастор церкви «Міжнародний Центр Євангелія» у м. Пологи Микола Устінцев вже багато років допомагає людям, які намагалися вчинити самогубство. Схильність до суїциду пояснює так:


- Людині життя дає Бог і розпоряджатися ним ми не маємо права. Лишати себе життя - великий гріх. Людина – триєдина, має дух, душу і тіло. Душевні хвороби, як і фізичні можуть передаватися людям на генетичному рівні, тобто по роду. Якщо в родині вже були випадки суїциду, то людина має схильність до подібного вчинку. Для цього лише потрібне сприятливе середовище, наприклад, коли виникають життєві складнощі.

 

Побороти самому думки про самогубство складно і часто не можливо. За таку людину потрібно молитися священнослужителю. Зі сторінок Біблії Ісус нам говорить: «Цей рід не виходить інакше, як тільки молитвою та постом» (Єв.від Марка9:29). Не можна звертатися до гадалок, екстрасенсів – Біблія називає їх слугами диявола. Їхнє втручання може лише погіршити ситуацію.

 

Увага та комунікація - зарадять сомогубств


Самогубство – реакція людини на безвихідь, тому тут важлива комунікація, - говорить психолог Юлія Тоцька, завідувач Пологівської районної психолого-медико-педагогічної консультації. - Людина відчуває безвихідь через нерозв’язані проблеми і бачить у суїциді єдиний вихід зі складного становища. Фактори, які можуть призвести до такої кризи – різні: це міжособистісні стосунки, проблеми соціального характеру, фінансові втрати, непорозуміння у родині, конфлікти по життю, нестабільна ситуація в країні.


Якщо людина говорить про те, що їй погано жити, що їй тяжко, на це завжди потрібно звернути увагу, принаймні вислухати та запитати, що її хвилює, що вона переживає. Раптова зміна поведінки та негативні висловлювання про життя, говорять про схильність людини до самогубства. До суїциду можуть бути схильні люди у будь-якому віці, навіть діти і це не залежить ні від статі, ні від соціального прошарку.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)