Свято 1 травня насправді має язичницькі корені, поклоніння богині Майї. Цікаві факти про Першотравень

1 Травня в 09:42  0  457

АсортіСвято 1 травня насправді має язичницькі корені, поклоніння богині Майї. Цікаві факти про Першотравень

1 Травня - одне з найдивніших всесвітніх свят. Воно розпочалося з придушення чиказької міською поліцією 1 травня 1886 заворушень, що спалахнули під час демонстрації місцевих робітників.

 

1 травня 1886 чиказькі робітники організували страйк і демонстрацію з вимогами 8-годинного робочого дня. Все це закінчилося кровопролитним зіткненням з поліцією. У відповідь на постріли з натовпу поліція відкрила вогонь, що призвело до масових жертв серед демонстрантів. Святкування Дня солідарності трудящих часто переростало у сутички з поліцією. Через три роки Паризький конгрес 2-го Інтернаціоналу назвав 1 травня Днем солідарності робітників усього світу і запропонував щорічно відзначати його демонстраціями із соціальними вимогами.

 

У Російській імперії це свято вперше було відзначено в 1890 році у Варшаві проведенням першотравневого страйку робітників. На наступний рік у Петербурзі відбулася перша маївка. З 1897 року маївки стали носити політичний характер і супроводжуватися масовими демонстраціями. У 1917 році 1 травня вперше відсвяткували відкрито. У всіх містах країни мільйони робітників вийшли на вулиці з гаслами Комуністичної партії «Вся влада Радам», «Геть міністрів-капіталістів».

 

По справжньому «масовим святом» 1 травня став у СРСР. І це дійсно було свято для радянських трудящих, що отримали додатково два вихідних дні, а зусиллями більшовиків травневі гуляння були перетворені на щось на кшталт латиноамериканських карнавалів, що носили на відміну від останніх «обов'язковий характер», з «ідеологічно вивіреними» транспарантами, гаслами та посмішками. «Кращі з кращих» удостоювалися честі пройтися по головній площі країни перед мавзолеєм. Але такими обраними були не самі робітники, а їх «представники» - головним чином лідери та активісти профспілкового руху.

 

Довгий час 1 Травня відзначається як День міжнародної солідарності трудящих всіх країн. А в 1997 році це свято перейменували в Свято весни і праці.

 

ЯЗИЧНИЦЬКІ КОРЕНІ 1 ТРАВНЯ

Переважна більшість тих, хто роками виходив на демонстрації, навряд чи уявляють собі, що, по суті, є продовжувачами язичницьких традицій.

 

Три тисячі років тому жителі Стародавньої Італії поклонялися богині Майї, покровительці землі і родючості. На честь богині останній весняний місяць і був названий травнем, а в його перший день влаштовувалися святкування: щоб витрачені навесні праця - оранка землі, посівна - не пройшли даремно.

 

Апеннінський народ, який на честь Майї гуляв, танцював і співав - загалом, веселився - також не здогадувався про те, що п'ять тисячоліть тому їх язичницьке свято стане ідеологічним прапором комунізму.

 

За минулі п'ять тисяч років звичаї стародавньої Італії поширилися по всій Європі. В Англії, Шотландії та Франції звикли в цей день до масових гулянь. У Сицилії всі від малого до великого в першотравневі дні збирають лугові жовті ромашки, які, за місцевими повір'ями, приносять щастя. У Іспанії 1 травня вважається святом всіх кольорів, які розпускаються до цього часу, і молоді люди дарують їх своїм обраницям. У Німеччині, згідно з повір'ями, жителі напередодні свята повинні сидіти вдома і не виходити. І все це через острах стати легкою здобиччю відьом, що влаштовують у «день міжнародної солідарності» свій шабаш на лисій горі Брокен. Але з якими б традиціями народи не пов'язували 1 травня, для більшості людей це просто весняне свято. Свято кохання, оновлення та очікування кращих змін.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

robota_200_200_1.jpg

robota_200_200_2.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)