Переведення годинників: кому потрібно і навіщо

1 Жовтня в 06:29  0  1273

АктуальноПереведення годинників: кому потрібно і навіщо

Останньої неділі жовтня будемо переводити стрілки годинника на одну годину назад. Уже традиційно в цей час активізуються розмови про те, що перехід на «літній» час варто скасувати, як це зробили в Євросоюзі. Ми поцікавилися, чи є перспективи на успіх цієї ініціативи і чи справді це допомагає заощадити електрику.

 

За станом на 2018 рік годинники на «літній» час переводить 81 держава і територія. Проте багато країн вже відмовилися від цього. Зараз в ЄС запустили процедуру скасування переведення годинників. Останнє переведення годинників відбудеться в ЄС 31 березня 2019 року, а після цього країни мають визначитися, на якому часі вони зупиняться остаточно - зимовому чи літньому.

 

В ЄС на такі дії зважилися на підставі масштабного онлайн-опитування, результати якого показали, що 84% із 4,6 млн. респондентів хочуть скасування процедури переведення годинників, тому що ця затія вже не актуальна.

- Ми провели опитування, мільйони відповіли і вірять, що... це станеться. Люди цього хочуть, і ми це зробимо", - заявив глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

 

Чи треба відмовитися від переведення годинників у нас


Україна після заяви ЄС вирішила наслідувати аналогічний приклад і теж ініціювати скасування переведення годинників. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі заявили, якщо Європейський союз відмовиться від переведення годинників, то Україна слідом за ним теж може ухвалити таке рішення.

- Україна взяла курс на євроінтеграцію. У разі прийняття ЄС рішення про скасування переходу на «літній» час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабміну про можливість внесення відповідних змін, - відзначають у прес-службі Мінекономрозвитку.

Організм змушений постійно перебудовуватися під новий час, а це негативно впливає на здоров'я людини

 

Експерти також вважають, що прийняття такого рішення буде неминучим.

 

- Ми входимо в цьому плані в єдиний процедурний процес Європейського союзу - якщо це роблять в ЄС, то неминуче ми теж повинні це зробити. Це прямий і неминучий наслідок рішення, яке приймається Європейським Союзом. Інакше, опинимося в складній, заплутаній ситуації, тому що ми в цьому плані процедурно прив'язані до ЄС, - каже політолог Фесенко.

 

Тому дуже ймовірно, що ця ініціатива, нарешті, увінчається успіхом. Однак на її здійснення буде потрібно чимало часу, щоб провести процедуру адекватно і за всіма правилами.

 

Економія більше не працює


Ще в минулому столітті переведення годинників потрібно було для того, щоб економити електроенергію. Тоді люди прокидалися набагато раніше і холодної пори року були змушені використовувати більше електроенергії, оскільки вранці було темно. Але зараз реалії життя істотно змінилися і говорити про якусь економію не доводиться.

 

Навіть в Мінекономрозвитку відзначають, що у переведенні годинників немає ніякого економічного обґрунтування.

 

- Економічне обгрунтування щорічного переходу на «літній» час і інформація про зменшення споживання електроенергії при переході на «літній» час у Мінекономрозвитку відсутні, - кажуть у відомстві.

 

Економічний експерт Борис Кушнірук пояснює, що перехід на «літній» час почали практикувати в Європі на початку ХХ століття, але за цей час змінилася структура економіки і структура життя.

- Люди фактично вставали вночі, щоб піти вранці на роботу. Це передбачало, що доводилося більше використовувати електроенергії в ранкові години. Зрозуміло, що ця звичка збереглася, але вона що далі, то менше має економічне підґрунтя. Яка структура споживання електроенергії була тоді і зараз? Зараз ми маємо житло, яке напхано різноманітними приладами: СВЧ-піч, холодильник, електроплита, електродуховка, чайник, бойлер, тостер, телевізор тощо. Все це працює у нас майже впродовж дня. Крім того, структура життєдіяльності змінилася. Кількість людей, що працюють на підприємствах, які встають о 5-6 годині ранку, істотно скоротилася, - пояснює Кушнірук.

 

За словами експерта, на Заході дедалі більше уваги звертають на те, як переведення годинників впливає на здоров'я людей. Лікарі всього світу не раз повідомляли, що організм змушений постійно перебудовуватися під новий час, а це негативно впливає на здоров'я людини.

 

Кушнірук зазначає, що для того, щоб скасувати переведення годинників, потрібно розробити детальну процедуру, адже наша країна перебуває відразу в двох часових поясах.

 

- Такий перехід наразі є не дуже необхідним, як для країн ЄС, так і для України. Питання ще в тому, на яку систему часу ми перейдемо, - на зимову або літню. Цей нюанс пов'язаний з часовими поясами, в яких ми перебуваємо. Тому важливо, щоб найменше постраждало населення, яке перебуватиме не в тому часовому поясі, в якому повинно, з точки зору, природного часу доби, - підсумував Кушнірук.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

 

 

Пологи (г.)