Перевір свої дрібні гроші: монету в 5 гривень продають за 860 тисяч Есть фото

4 Листопада 2021 17:01  0  11536

АктуальноПеревір свої дрібні гроші: монету в 5 гривень продають за 860 тисяч

Ось дають вам здачу в магазинах та маршрутках дрібними грошима, а ви бурмочите: гаманець від них непідйомний, кишеню відтягує. І даремно. У цій здачі можуть бути цінні екземпляри, на яких можна заробити

 

Скільки? Зараз розповімо.

 

Від «Танцюючого Шиви» до перевернутого Богдана Хмельницького
На сайті інтернет-аукціону для колекціонерів crafta.ua є 4 лоти, від ціни на які йокає серце. І ці скарби комусь дісталися, вважай, задарма.

 

Почнемо з 1 гривні 2008 року. Її ціна – 100 тисяч гривень. Дуже навіть недешева монета, але найскромніша зі списку.

 

«Монета волею випадку наділена містичною силою. На куполі храму чітко видно танцюючого Шиву. Так, це звичайний брак плавки, але дуже специфічний. Монета має своє ім'я - "Танцюючий Шива", - описує свій товар продавець.

Наступна монета коштує вдвічі більше – 220 тисяч гривень. Це 10 копійок 2008 року випуску із заводським дефектом.

«Заводський брак, множинні дефекти (вдавлено)», пише продавець цього лота.

 

Далі – лот із 10 копійками 2008 року. Монету рекламують як надзвичайно рідкісний брак карбування. Продавець оцінив її у 260 тисяч гривень. Трохи менше 10 тисяч доларів за нинішнім курсом.

 

"Таких монет більше немає. Зауважте, що метали відрізняються. І на нерідному металі теж є штамп герба та напис», - стверджується в оголошенні.

 

Ну і насамкінець лот ціною в 860 тисяч гривень. За такою ціною продають нову п'ятигривенну монету з однією важливою відмінністю. У неї перевернуто зображення Богдана Хмельницького на 180 градусів, тобто догори ногами. Чи це так насправді - неясно, адже продавець просто сфотографував монету з двох сторін. Але припустимо, що все правда.

 

Читаєш такі лоти і думаєш: «Невже є люди, готові платити за монети такі гроші?»

 

76


 

Ціна нереальна
Про реальну ситуацію на ринку колекціонерів нам розповів один із столичних нумізматів.

– Монета, яка продається кимось за 860 тисяч гривень, може бути реальною. Таке справді буває, коли аверс перевернути на 180 градусів по відношенню до реверсу. Такі монети трапляються всіх номіналів, це заводський брак. Але їхня ціна, звичайно ж, не настільки величезна, як пише продавець. Насправді, такі монети продають за суми від 800-900 до 1500 гривень. Залежно від рідкості та стану монети, – пояснює нумізмат.

 

На аукціоні «Віоліті» наразі, на жаль, немає українських «перекруток», але є лот із копійкою 1728 року з розгорнутим на 180 градусів реверсом. І продавець хоче виручити за неї 66,54 долари, що приблизно дорівнює 1700 гривень. Погодьтеся, бракована царська копійка зустрічається значно рідше, ніж сучасні українські "перекрутки". Тому ціна 860 тисяч гривень абсолютно нереальна – ніхто стільки платити не стане.

 

Підтвердження тому – два оголошення з українськими «перекрутками» на сайті ОЛХ. Обидва номіналом по 50 копійок та 1992 року випуску. Один лот за ціною 1000 гривень, а другий - 1100 гривень.

 

До речі, цікаво, але наші монети продають дорожче, ніж американські чи французькі «перекрутки».

 

Схоже на підробку...

76

 


Монети «перекрутки» зустрічаються часто. Але не коштують нечуваних грошей. 

 

Йдемо далі. Дві десятикопійкові монети за ціною 220 та 260 тисяч гривень у нумізмата викликали підозри.

 

- Перша, де продавець говорить про численні дефекти, виглядає цілком звичайною монетою. Просто нею, таке відчуття, ніби добре пограли у футбол. Це пошкодження, які монета набула за роки свого життя в побуті. Вони не унікальні, таких багато, – каже колекціонер.

 

А друга монета з частиною якогось іншого металу взагалі не коштує дорожче від свого номіналу.

 

- На Монетному дворі просто не можуть переплутати види металів та відштампувати монети із двох різних елементів. Такий брак навіть якби й стався суто теоретично, то на Монетному дворі й залишився б. У побуті таке ви не зустрінете. Тут більше схоже, що монету зробили кустарним шляхом і додали брак за допомогою іншої монети, - припускає наш співрозмовник.

А в залізній гривні, вона ж «Танцюючий Шива», нумізмат також не бачить нічого особливого. На його думку, це звичайна залізна гривня 2008 року. Така є у кожного.

 

76

 

 

Експерти вважають, що ця монета коштує 10 копійок.

 

Немає нормальних оцінювачів

Але все ж таки, чи не зі стелі взяли ціни власники незвичайних монет? Повинні ж люди проконсультуватися, наскільки цінні їхні експонати? Нумізмат запевняє: ціни взяли саме зі стелі.

 

- Ті, хто скуповує монети, часто можуть мати справу з подібним. Є категорія людей, які, не розбираючись у темі, але придбавши до рук, наприклад, сторічну монету царських часів, вважають, що вона коштує цілого статку.. Але це не так. Так, за такі монети можуть платити сотні та тисячі гривень, але не ціну квартири у Києві, – каже наш співрозмовник. – Людей ніби одурманює саме усвідомлення того, що в руках щось унікальне. І саме їхня монета якась така, яких немає на світі. І їм не доведеш, що вони не мають рації. Стоять на своєму завжди до останнього.

 

Звертайте увагу на лоти продавців та їхні рейтинги
За словами нумізмату, щоразу, коли з'являється новина про щось подібне, люди одразу масово несуть свої монети на продаж за п'ятизначні суми. І нічого не продають.

 

Трапляються подібні історії тому, що не всі інтернет-аукціони мають у своїй команді оцінювачів, які відсівають лоти з надто завищеною ціною. Наприклад, широко відомий «Віоліт» таких фахівців має, тому подібні оголошення на цьому сайті довго не живуть. Їх блокують упродовж дня.

 

- Звертайте увагу на лоти продавців та їх рейтинги. Якщо вони негативні або не мають відгуків, а лотів та угод у них немає, то краще пройти повз, - сказав нумізмат.

 

76

 

 

 

 

 


Джерело: kp.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
11
Сміх
6
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)