Перерахунок пенсії з 1 липня: хто залишився без обіцяних доплат

6 Липня 2021 08:09  0  995

АктуальноПерерахунок пенсії з 1 липня: хто залишився без обіцяних доплат

Пенсіонери рахують кожну копійку, і прикро, якщо не додали обіцяне


Чиновники в черговий раз пафосно видають великим досягненням очікуване з 1 липня збільшення розміру пенсійних виплат, хоча це передбачено законодавством, питання лише в сумлінному виконанні закону. Це станеться через зміну прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. В результаті мінімальна пенсія зросте з 1769 грн на 85 грн і становитиме 1854 грн.

 

Чим більше пенсія, тим більше доплата. Відповідно ті, чия пенсія є максимальною отримають надбавку 850 грн.

 

Одночасно виростуть надбавки особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також пенсії за особливі заслуги. Всі заплановані перерахунки виплат виробляються автоматично і не вимагають особистого звернення пенсіонерів.

 

В цілому розмір пенсійних виплат в Україні змінюється:

 

з мінімального - 1769 грн, який не може бути меншим за прожитковий мінімум;


за один рік понаднормового стажу, доплата становитиме 1% від мінімальної пенсії, тобто 17,69 грн, з 1 липня - 18,54 грн;


до максимального, який становить не більше десяти прожиткових мінімумів. Зараз він досягає 17690 грн, а в липні складе 18540 грн.


Однак, з цього правила є виняток для суддів - розмір їх виплат не обмежений. Пенсія суддів з початку року зросла на 9425 грн і склала 77,3 тис. Грн

 

При цьому військовим влада збільшила пенсію всього на 67 грн, а більшість пенсіонерів отримує менше 3 тис. грн ...

 

Уже не перший рік забувають проіндексувати пенсії військовослужбовцям, держслужбовцям, науковцям, чорнобильцям.

 

З 1 липня влада обіцяла підняти пенсії громадянам старше 75 років, проте в черговий раз відклали!

Ще в травні минулого року президент Зеленський пообіцяв доплати для пенсіонерів у віці 75-79 років. Міністр соціальної політики Марина Лазебная конкретизувала, що будуть додавати по 500 грн щомісяця.

 

Однак урядове рішення про введення таких виплат було прийнято тільки у вересні 2020 року. При цьому попередній розмір доплат був знижений з 500 до 400 грн, і, що найважливіше, - нараховувати ці гроші уряд запланував лише з 1 липня 2021р.

 

Однак тепер уряд ще раз відклав виплати для пенсіонерів старше 75 років, з 1 липня на 1 жовтня цього року.

 

Загальна кількість пенсіонерів у віці 75-79 років - 1,6 млн. Відстрочка виплат по 400 грн на місяць на одного пенсіонера означає, що той чи та недоотримає 1200 грн. Чиновники радіють, що заощадили на пенсіонерах 1,9 млрд грн (в той час як на святкування Дня Незалежності Зе-влада витратить 5,5 млрд грн)!

 

Примітно, що урядова постанова має блюзнірську назву «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році». Класна такий захист - забрати обіцяні пенсіонерам 1200 грн.

 

На жаль, ні Шмигаль, ні Зеленський не дають пояснень на питання: «Чому виникла затримка з обіцяними виплатами?».

 

Об'єктивності заради слід зазначити, що обіцяні доплати не передбачені пенсійним законодавством, а є тільки передвиборними обіцянками Зеленського - так само, як і обіцянка звільнити від плати за комуналку пенсіонерів старше 70 років.

 

Однак, пенсіонери рахують кожну пенсійну копійку, і прикро, якщо не додали обіцяне ...

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
3
Сміх
6
Жах
19
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)