Пенсії померлим не виплачуватимуть: в Україні об’єднали реєстри Мін’юсту та Пенсійного фонду

20 Листопада в 19:01  0  1610

На Вкраїні та у світіПенсії померлим не виплачуватимуть: в Україні об’єднали реєстри Мін’юсту та Пенсійного фонду

В Україні запрацювала автоматична взаємодія між реєстрами Міністерства юстиції України та Пенсійного Фонду України. Це вже друга електронна взаємодія в межах національної системи “Трембіта”


Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

 

“Автоматизовано перевірку даних про померлих осіб. Взаємодія дозволяє оперативно інформувати Пенсійний фонд України з боку Міністерство юстиції України про факт смерті громадянина. Це, в свою чергу, дає змогу своєчасно надавати соціальну допомогу на поховання померлої особи і припиняти виплату пенсії”, - зазначили у Мінцифрі.

 

“Донедавна процес передачі даних відбувався вручну. Це було довго (дані до Пенсійного Фонду передавалися протягом десяти робочих днів) і з ризиком суб’єктивних технічних помилок. Більше того, бували випадки неправомірних виплат через використання громадянами фальсифікованих свідоцтв про смерть. Отже, нова взаємодія дозволяє громадянам оперативно отримувати виплати на поховання, а державі – контролювати виплату коштів і уникати неправомірних виплат”, - зазначили у відомстві.

 

Технічно взаємодія відбувається між Державним реєстром актів цивільного стану громадян (ДРАЦС) та Реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ІКІС ПФУ).

Станом на другу половину листопада 2019 року договори на підключення до “Трембіти” підписали вже 37 державних органів.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

14
Супер
1
Сміх
4
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)