Українські пенсіонери можуть радіти: пенсія зросте через мінімалку

6 Липня 2021 07:55  0  753

На Вкраїні та у світіУкраїнські пенсіонери можуть радіти: пенсія зросте через мінімалку

Згідно із повідомленням Міністерства Соціальної політики України, у 2021 році вітчизняним пенсіонерам перерахують пенсію ще два рази. Загалом план керівного органу включав п’ять підвишок для різних категорій населення.

 

То що ж цьогоріч встигло зробити для українських пенсіонерів Мінсоцполітики, а на які зміни ще варто зачекати?

 

Перша підвишка 2021 року мала місце ще у січні. Сума виплат тоді зросла у всіх пенсіонерів, що досягли пенсійного віку та виконали необхідну норму стажу. До того ж цій категорії громадян проіндексували виплати у березні, та повторно перерахували пенсії з 1 липня через збільшення прожиткового мінімуму. Згідно зі звітом Міністерства, липнева підвишка торкнулася майже 5 мільйонів громадян, тобто близько 50% усіх пенсіонерів України.

 

Мінсоцполітики планувало влітку також ввести регулярну доплату пенсіонерам у віці 75-80 років обсягом 400 грн. Натомість доплати отримали громадяни, старші за 80 років. Сума держдопомоги для них складає 500 грн щомісяця. Та все ж владний орган планує ввести державну допомогу для усіх пенсіонерів у віці понад 75 років. Отож обіцяна 400-гривнева підвишка їх очікує вже у жовтні.

 

До усіх пенсіонерів в обов’язковому порядку висувається вимога стосовно страхового стажу. Нагадаємо, він становить 20 років – для жінок, та 25 років – для чоловіків. У таких громадян сума пенсії не опуститься нижче 2 500 грн. Враховуючи обіцяну із жовтня доплату у розмірі 400 грн, загальна сума становитиме щонайменше 2 900 грн. Такі виплати отримуватимуть близько 1 млн українських пенсіонерів.

 

Позатим у Мінсоцполітики нагадали про підвищення мінімалки з 6 000 грн до 6 500 грн вже у грудні 2021 року. Отож пенсіонери, старші за 65 років, із 30-35-річним стажем отримають підвишку в розмірі 200 грн. Тобто сума їх щомісячної виплати стартуватиме не із 2 400 грн, а з 2 600 грн.

 

Ще одна зміна прожиткового мінімуму запланована також на грудень поточного року. Вона вплине суму мінімальної пенсії українців.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
1
Сміх
3
Жах
7
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)