Павуки на Пологівщині вже прокидаються

16 Квітня в 09:48  0  699

Здоров'яПавуки на Пологівщині вже прокидаються

В Україні є лише два види павуків, які можуть завдавати шкоди людині: це каракурт (в народі“чорна вдова”) і тарантул. З настанням тепла у нас з'являється все більше шансів зустріти цих непроханих гостей навіть на своєму подвір'ї.


Як розпізнати отруйних павуків та уберегтися від їх укусів, розповідає завідуюча епідвідділом санітарно-гігієнічної лабораторії Тетяна Одинець.
Тарантули живуть в норах, переважно мають чорно-коричневе забарвлення зі світлими плямами. Їхні лапки вкриті шерстю, а каракурти - значно менші та мають чорне забарвлення з червоними цятками на животі. Саме ці два види - найнебезпечніші. Каракурт, на противагу тарантулові, має агресивніший характер і часто сам нападає на людей. Постраждалий відчуває біль, оніміння ніг, гарячку, збудження. Можливі головний біль, блювання та навіть судоми.

 

Одужання настає лише за два-три тижні. Тому за наявності подібних симптомів слід одразу звернутися до лікаря. Тарантул — далеко не такий страшний для людини. Його укуси не смертельні, але дуже болючі і нагадують укуси великих ос.
У момент укусу павуком тарантулом відчувають значний біль у місці укусу, в інших частинах тіла болю немає. З’являється слабкість, на місці укусу може бути гіперемія та набряк.


В минулому році було зафіксовано випадок укусу молодого чоловіка самцем тарантула. Людина відбулася легким переляком. Проте два роки тому через укус павука людина потрапила до реанімації. Вже навіть цього року до нашої служби пологівці принесли ще сонного тарантула, якого знайшли на городі. На щастя, він нікому не завдав шкоди.


Розсікати рану й висмоктувати отруту при укусі павуків забороняється! Потерпілого в лежачому положенні необхідно швидко доправити до лікарні.


Пам’ятайте, що отрута каракурта майже в 60 разів сильніша, ніж у тарантула, та в 15 разів, ніж у гримучої змії.


Отже, пологівці, будьте обережними працюючи на городі, відпочиваючи на природі та просто наводячи лад у власній оселі. За потреби звертайтеся за лікарською допомогою.

Автор: Ольга БЕЛИМЕНКО

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Пологи (г.)