Пансіонати чи доглядальниці. Як допомогти стареньким?

6 Серпня 2021 08:10  0  895

Події містаПансіонати чи доглядальниці. Як допомогти стареньким?

Хто подбає про стареньких рідних - питання, що не втрачає актуальності в суспільстві. Часто це стає проблемою, особливо коли діти працюють чи проживають не поряд. Для цього існують пансіонати для літніх людей, доглядальниці. Для пологівців більш прийнятний другий варіант. Він не з дешевих, але оформити літнього родича до інтернату через зміну в законодавстві зараз практично неможливо. У скільки обійдуться послуги доглядальниці і чи можна отримати безоплатні послуги від держави?

 

Послуги доглядальниці

Послуги доглядальниці - задоволення не з дешевих. Родичі, які опікуються старенькими, мають працювати та більшу частину заробітку віддавати доглядальниці. Місячна сума витрат за послуги вираховується індивідуально в залежності від об'єму та визначеного часу. В середньому година перебування поряд з людиною, що не може обійтися без сторонньої допомоги, коштує від 50 до 300 гривень за добу, в залежності від об'єму робіт.


Жіночкам, що доглядають на постійній основі за старенькими, платять не меньше 3 - 4 тисяч гривень на місяць. В комплект послуг входить: дворазовий візит на добу, годування, перевдягання, приймання ліків. За умови перебування доглядальниці поряд з хворим впродовж всього дня, такі послуги коштують від 7 тисяч гривень.

 

Варіанти сторонньої допомоги пологівці шукають не тільки для старих близьких, а й на час лікування вдома чи в медустанові. Послуги доглядальниці з медичною освітою коштують дорожче. Охочі підзаробити пропонують послуги на пологівських інтернет - платформах.

 

Проживання в інтернаті (пансіонаті)

Проживання родича в державній установі для літніх людей чи з психічними вадами коштує 5 - 8 тисяч гривень на місяць. Оплата залежить від сезону (взимку додатково враховуються комунальні послуги) і потреб пацієнта. Сплачуючи перебування родича у спецзакладі, можна розраховувати на постійний нагляд, харчування, обслуговування та надання медичної допомоги з боку працівників закладу.

 

Приватні пансіонати для людей похилого віку у державі теж є. Вартість проживання в них становить від 10 тисяч гривень на місяць.

 

Не всіх можуть прийняти до пансіонатів

Відповідно до нового Закону “Про соціальні послуги”, який вступив у дію з 2020 року, умови оформлення літніх людей до спеціального закладу посилилися. Віднедавна інтернати приймають не всіх охочих, а тільки інвалідів першої групи або пенсіонерів з психічними розладами. Більшість людей, що потребують стороннього догляду, у Пологівській громаді користуються послугами “Центру надання соціальних послуг” (Пологи, вул. Чеберка, 23, тел. 2-36-50).

 

Соціальна допомога - платна

“Через скорочення та об'єднання державних спеціалізованих закладів у державі виникають складнощі із оформленням стареньких до інтернатів. Якщо раніше пенсіонерів було просто влаштувати до закладу, то зараз, не дивлячись навіть на те, одинока людина чи має родичів, проживання стало платним. Беруть людей тільки визначеної категорії. У кожній установі свої розцінки. За допомогою у догляді за старенькими родичами, люди, що працюють і не можуть оплачувати послуги доглядальниці, звертаються до нашої установи.

 

Умови обслуговування літніх людей у нас також змінилися. Якщо раніше одинокі особи, що перебувають на обліку в установі, обслуговувались безоплатно, то, відповідно до нового закону, всіх обслуговуємо по доходах: безоплатно, за частковою оплатою, за повну вартість.

 

Факт того, що людина одинока чи має рідних, при цьому не враховується. Що стосується доходів, сюди враховується не тільки пенсія, а й майнові чи земельні паї, інші грошові надходження.

Розрахунок за отримані послуги від соцустанови проводиться в кінці місяця, відповідно до об'єму робіт, які виконував соціальний робітник. При цьому соцпрацівник відвідує людину два рази на тиждень близько години часу, в залежності від визначених робіт, які замовляють. В середньому, сума до сплати пенсіонеру виходить у 300 - 400 гривень на місяць.

 

Більшість людей, що потребують сторонньої допомоги, на такі зміни реагують негативно. Адже звикли до того, що багато років послуги установою надавалися безоплатно. В будь-якому випадку послуги соціального робітника обходяться в рази дешевше ніж винаймати доглядальницю, - розповіла завідувачка відділенням соціальної допомоги вдома “Центру надання соціальних послуг” Пологівської громади Наталя Коростильова.

 

Соціальна послуга “догляд вдома” передбачає:
допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни), ведення домашнього господарства (доставка продуктів - товарів, приготування їжі, прибирання, тощо), оплата платежів, допомога в оформленні документів, психологічна підтримка.

 

Наразі у відділенні перебуває 956 мешканців громади, які потребують стороннього догляду в різній мірі.

Є й протипоказання для отримання аналогічної соцпослуги в центрі. Це укладення договору довічного утримання і договір спадковий. Тобто, якщо дві людини укладають договір, в якому прописано, що один з них зобов'язується доглядати людину та виконувати визначені функції, а натомість після смерті житло переходить у власність доглядальника, таких людей тут не обслуговують.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
1
Сміх
5
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)