Стара пісня про головне: прийшла осінь - вуличні “піромани” знову за своє

22 Жовтня 2021 11:48  0  1062

Події містаСтара пісня про головне: прийшла осінь - вуличні “піромани” знову за своє

Наболіла тема паління сухої трави та листя щоосені набирає обертів. Чи не на кожній вулиці міста можна бачити, як господарі приватних ділянок згрібають і палять листя. Безжалісно “коптять” увечері, коли вже складно вирахувати, звідки йде дим. Дихати таким смородом категорично не можна! Яку боротьбу проводить влада з паліями?

 

Зросли штрафи за спалювання рослин
Спалювання залишків рослин є незаконним і тягне за собою адміністративну відповідальність. Це є порушенням низки правил у сфері благоустрою міста, порушенням закону "Про охорону атмосферного повітря". За такі дії можна отримати великі штрафи.


У березні цього року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки».
У ньому передбачене значно більше, ніж було раніше, покарання за порушення вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки.


За спалювання сухої трави громадян можуть покарати на суму від 3 060 до 6 120 грн. Посадових осіб — ще суворіше: від 15 300 до 21 420 грн.


За ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадян штрафуватимуть на суми від 6 120 до 12 240 грн, а посадових осіб — від 21 420 до 30 600.


У Пологах аби тримати “піроманів” у рамках Закону, у штаті комунальної служби працює інспектор, який стежить за дотриманням правил благоустрою на території, проводить роз'яснювальну роботу з населенням. Порушникам інспектор Руслан Хананов виписує попередження та складає адмінпротоколи.

 

Потім документ передається на комісію до міськради, яка розглядає випадок порушення та приймає рішення щодо призначення штрафу. На практиці ж з паліями в основному проводиться профілактична бесіда і виносяться усні зауваження, зазначає інспектор з благоустрою. Більшість порушників “каються” і більше не палять.


Аби порушення було розглянуте інспектором, заявнику необхідно звернутися до міськради, надати фото самої події, фото палія та його особисті дані - прізвище і дату народження. При оформленні письмової скарги на сусіда “піромана” самому заявнику можна залишитися інкогніто, запевняє інспектор. Адже сусіди найбільше бояться подальшої можливої ворожнечі на фоні подання скарги про спалювання трави. Або ж навпаки - пишуть купу скарг аби тільки насолити сусіду. Тоді при детальному розборі ситуації факти порушення правил благоустрою не підтверджуються.


Інспектор обходить за планом вулиці і проводить профілактичні бесіди з населенням. Злісним порушникам, які вдалися до кількох незаконних дій, виписує приписи, попередження. В разі ігнорування таких методів переходять до штрафування, але таких випадків - одиниці. Завзяті палії роблять своє, ігнорують навіть “суворі” приписи інспектора з благоустрою, що ледь встигає стежити за порядком на 140 підпорядкованих йому вулицях міста, адже працює один.

 

Найбільше палять мешканці приватного сектору, чиї будинки розташовані поблизу річки та залізничної колії, зазначає інспектор. Жителі Поліг звертаються зі скаргами до міської ради, що найчастіше люди палять у вечірній час після 21:00. Найбільше від свавілля “піроманів” потерпають мікрорайони, віддалені від центру міста.

 

Сусіди палять, що робити?

У разі, коли вмовляння не діють на сусіда, що звик наводити лад у дворі, спалюючи траву, можна викликати поліцію чи написати письмову скаргу до міської ради. Кожну ситуацію будуть розбирати індивідуально.

 

Як борються з паліями в інших містах?

А тим часом, поки наш інспектор обмежується просвітницькою роботою з населенням і складанням протоколів, в інших містах порушники вже сплачують штрафи. Щоб вистежити паліїв, чиновники разом з поліцією у небо запускають дрона. Після засідки в кущах та польотів дрона виходять на слід.

 

Відомо про практику боротьби з паліями в інших прогресивних містах України. Наприклад, у Луцьку на офіційному сайті міської ради та у ЗМІ щотижня звітує комісія, яка займається проблемами благоустрою міста. Посадовці публікують фото порушників, виставляючи фото з адресою порушника на загальний осуд. А в Рівному виплачують грошову винагороду мешканцям міста за інформацію про паліїв.

 

Оскільки методи боротьби з порушниками правил благоустрою і Закону у місті не посилюються, запеклих паліїв це ще більше спонукає шкодити навколишньому середовищу і здоров’ю людей.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
7
Сміх
5
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)