Які овочі слід їсти весною і як їх правильно вибирати. Поради нашого експерта

4 Березня 2017 11:00  0  3013

Живемо вдомаЯкі овочі слід їсти весною і як їх правильно вибирати. Поради нашого експерта

Щодня імунна система людини здійснює величезну роботу заради захисту організму. Збалансоване харчування може значно покращити самопочуття, додати енергії та поліпшити стан здоров’я. А особлива увага саме збалансованому харчування припадає на весняний період, коли значна нестача вітамінів і різних корисних елементів.

 

-  Фрукти та овочі є фундаментом для такого харчування. Саме вони містять вітаміни, мінерали та клітковину, які зміцнюють організм та продовжують життя. Варто знати, що слід  вживати п'ять порцій овочів і фруктів на день. Тобто, кожного дня потрібно з’їдати мінімум 400 грамів різноманітних фруктів і овочів. Овочі повинні складати основу раціону. Їх комбінація дає цілу гамму необхідних мікроелементів, яких ми потребуємо щоденно - рекомендує запорізький дієтолог Анастасія Залеська.

 

ЯК ОБИРАТИ ОВОЧІ В ХОЛОДНУ ПОРУ РОКУ

В зимовий та весняний період такі овочі, як помідори, огірки, кабачки та інші є несезонними. Тому, більшість людей надає перевагу продуктам, які можуть зберігатися протягом довгого часу, наприклад, картоплі, моркві, буряку та іншим коренеплодам. Саме вони є основою щоденного раціону.

 

-  Часто ми недооцінюємо властивості наших місцевих продуктів, тому що картопля – це насправді продукт, який багатий на калій  - запевняє дієтолог Анастасія. - Також дуже популярними є заморожені продукти, які часто продаються у магазинах. Вони є прекрасним джерелом мікро- та макроелементів, проте за умови, що заморожування було виконане правильно. Якщо ви бачите, що у пакеті з овочами суцільні шматки льоду, цей продукт вже непридатний до споживання. Скоріш за все був порушений температурний режим, або при заготівлі недобросовісні виробники додавали воду, аби підвищити його вагу  - каже експерт.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ВЖИВАТИ ОВОЧІ

Майже всі види приготування овочів чудово підходять для споживання. Проте важливо знати, що сирі овочі – це завжди ризик паразитарного зараження. Тому необхідно ретельно промивати їх у проточній воді. 

 

-  Особливо ретельно потрібно промивати такий овоч, як капуст - зазначає дієтолог. - Варто також пам’ятати, що у страви потрібно додавати якомога менше олії при готуванні. Рослинна олія не повинна піддаватися термічній обробці, інакше вона міститиме в собі небезпечні речовини -  ділиться експерт.

Салати зі свіжих овочів бажано вживати у першій половині дня, а ввечері надавати перевагу приготованим овочам. Обов’язковою для щоденного вживання  має бути зелень в необмежених кількостях.

 

Щож,  готуйте з любов’ю та будьте здорові!
 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
1
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)