Українцям хочуть на 4 дні збільшити тривалість відпусток

4 Червня в 09:01  0  1344

На Вкраїні та у світіУкраїнцям хочуть на 4 дні збільшити тривалість відпусток

Додаткові дні є вимогою ЄС щодо трудового законодавства України


Щорічна відпустка в Україні складає 24 дні, а більшою вона є тільки у шахтарів, працівників хімічних підприємств та вчителів. Проте в українців з’явився шанс відпочивати довше, адже проект нового трудового кодексу передбачає збільшення відпустки, йдеться в сюжеті ТСН.

 

Зараз Україна орієнтується на трудовий кодекс, якому майже 50 років. До нього вносили більше сотні поправок, проте без нового не обійтись – так запевняють у Мінсоцполітики. Документ на 400 сторінок депутати схвалили в першому читанні два роки тому. Проте далі справа не пішла.

 

- Досі ще Верховна Рада не розглянула, і тому він очікує розгляду до другого читання, - каже генеральний директор директорату норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики Юрій Кузовой.

 

Зараз більшість українців можуть гуляти 24 дні, а в майбутньому, в разі схвалення кодексу, до них додадуть 4 дні. Плюсуємо до них 11 державних свят – у сумі виходить 39 неробочих днів працівника, за які роботодавці мають заплатити.

- Безумовно, це буде мотивувати співробітників. Я би дозволила ці дні. Але для роботодавця це мінус, - визнає керівник HR департаменту Яна Декусар.

 

У новому кодексі, окрім продовження відпустки, з’явилися статті про можливість дистанційно працювати, встановлюються додаткові гарантії виплат вагітним, дається більше повноважень інспекторам держпраці, які можуть штрафувати роботодавців за порушення прав робітників. Проте ці статті, чекаючи розгляду, втрачатимуть актуальність.

 

- Морально він постарішав на два роки. У нас були і попередні варіанти законопроекту, який теж був до другого читання підготовлений – і помер. І, можливо, така доля буде і в цього проекту, на жаль, - визнає Юрій Кузовой.

 

Поки не ухвалили цей законопроект, вносять поправки до вже наявного застарілого кодексу. Тим часом спеціалісти з працевлаштування застерігають – без відпочинку працездатність погіршується.

 

- Якщо ваші колеги або ви знаходитесь у стресі, ні про яку лояльність, ні про яку креативність мови йти не може, - переконує експерт із працевлаштування Тетяна Пашкіна.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
3
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...

 

oez_robota_200Х200_260619_3.jpg

 

oez_robota_200Х200_260619_2.jpg

 

oez_robota_200Х200_260619_1.jpg

 

 

 

Пологи (г.)