У Гуляйпільському районі суд оштрафував директорку школи за булінг

7 Вересня 2021 08:32  0  811

Новини ГуляйполяУ Гуляйпільському районі суд оштрафував директорку школи за булінг

В одній зі шкіл Гуляйпільського району педагог цькувала учня, відбувся суд


Запорізький апеляційний суд встановив, що протягом 2020-2021 навчального року вчителька англійської мови і за сумісництвом директриса комунального закладу «Полтавська ЗОШ I-III ступенів» Гуляйпільської райради систематично здійснювала булінг щодо п’ятикласника. Сільрада при цьому вирішила, що керівниця школи повністю відповідає займаній посаді.

 

Про це повідомила в мережі Facebook адвокатесса Ірина Вишнякова, яка захищала в суді потерпілу сторону, передає 061.

 

Згідно з матеріалами судового реєстру, з 2020 року по відношенню до дитини – учня 5 класу з боку директорки відбувався булінг – хлопчика вона принижувала на шкільних лінійках, називала «бараном» і говорила, що його «треба закрити в клітці». Це вкрай негативно вплинуло на дитину, яка не хотіла відвідувати школу, хлопець замкнувся в собі. Пізніше, до знущань почали приєднуватися й учні. Батьки хлопчика звернулися до психолога, який працював з дитиною певний час, після чого надала свій висновок на підтвердження того, що мав місце булінг. Тоді батьки написали заяву в поліцію.

 

Сама директриса і вчителька (за сумісництвом) в суді факт булінг заперечувала і відзначала, що лише робила зауваження хлопчикові з приводу його неналежної поведінки на уроках.

 

Класна керівниця ж підтвердила, що дійсно по відношенню до хлопчика був булінг і хоча проблеми з поведінкою були у багатьох дітей, але директриса підвищувала голос тільки на одного учня, була незадоволена його поведінкою і образливо висловлювалася на адресу хлопчика. У зв’язку з цим і серед учнів почали виникати конфліктні ситуації. Пізніше, в класі провели анонімне опитування і перевірку. Рішенням комісії відділу освіти, культури, молоді та спорту Гуляйпільської райдержадміністрації був підтверджений факт булінг. Такий же висновок надав психолог, який працював з хлопчиком.

 

«Я особисто була присутня на засіданні комісії, коли опитували дітей. Далі цитати: «баран», «скотиняка», «тобі не місце в цій школі», «двієчник», «закрий рот», «собака». Такі образи використовувала директор школи на адресу Роми систематично. Крім того, щопонеділка в школі проводилися лінійки. Те, що це пережитки минулого ще нічого, але на таких лінійках ганьби публічно критикували і принижували Романа, виставляючи це на огляд всієї школи. Дитина навіть закривалась в туалетах і не хотіла по понеділках відвідувати школу, тому що боялась директора », – розповіла захисниця Ірина Вишнякова.

 

Розглянувши всі обставини справи, суд визнав директрису школою винною у цькуванні учасника освітнього процесу і призначив йому штраф у 850 гривень.

 

Однак, після цієї історії чиновники сільради не побачили підстав для того, щоб звільняти керівницю школи.

 

«Ми надіслали звернення до всіх органів, які з нашої точки зору, пов’язані з системою освіти, приклавши копію рішення апеляційного суду. Голова Малинівської сільради, який ніяк не прокоментував ситуацію з булінгом, відповідає, що директор школи повністю відповідає займаній посаді. Виходить, що керівник навчального закладу, який за законом про освіту є відповідальним за безпечний з цієї точки зору навчальний процес в школі, сам булінгує і це норма! Решта інстанції послалися на виняткові повноваження Малинівської сільради призначати директора цієї школи і що ці питання виходять за рамки їхньої компетенції… У те, що кінець цієї історії такий, я не вірю. Інакше, немає сенсу. Немає сенсу працювати і жити, приймаючи такі псевдоцінності», – зазначила адвокатка.

 

Відомо, що звернення було направлено також освітньому омбудсмену.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
1
Сміх
16
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)