Дитячі садки та заклади культури міста залишилися без постачальників газу. Чого чекати в новому опалювальному сезоні?

12 Жовтня 2021 11:52  0  1274

Події містаДитячі садки та заклади культури міста залишилися без постачальників газу. Чого чекати в новому опалювальному сезоні?

Традиційно опалювальний сезон на Пологівщині розпочинається, коли середня добова температура повітря тримається на рівні 8 градусів

 

Бюджетні заклади, що опалюються твердопаливними котлами, майже готові до початку нового опалювального сезону, проблем з наявністю альтернативного палива також немає. Для обігріву використовуватимуть гранули, вугілля, дрова.


Складніша ситуація з опаленням об'єктів, які опалюються газом. Складність у ціновій політиці на блакитне паливо, а вона коливаються з серпня.

 

Вартість газу, що використовують установи та підприємства, почала стрімко зростати. Піком стала ціна понад 40 тис грн за 1000 кубів газу. Коли розпочалося здорожчання газу на світових ринках, заклади отримали повідомлення про те, що організації, які подавали газ, розірвали тендерні договори і залишили заклади без можливості отримувати газ.

 

Наразі два дитячі садочки, будівля стоматологічної поліклініки і три заклади культури у Пологах працюють без договорів про постачання газу.


Наприклад, у садочку “Віночок” опалюють газовим котлом, та чи запуститься процес за таких цін на блакитне паливо? Адже ще минулого тижня ціна на газ була понад 30 тис грн за 1000 кубометрів, а цього тижня вже перевалила за 40. Працівники закладу сподіваються на покращення ситуації.


У порівнянні з минулим роком, газ для бюджетних установ здорожчає майже вдвічі. Та додаткові видатки міський бюджет спроможний покрити, запевняють у громаді. Враховуючи і здорожчання послуг постачальників теплової енергії, що виробляються з альтернативних джерел. Поки нові розрахунки надало одне підприємство з двох, що опалює заклади пелетами. Відповідно, вартість геокалорій з 1 жовтня пропонують затвердити на рівні 2 тис 493 грн з ПДВ. До цього вартість становила 1 тис 870 грн.

 

Днями мiсцева влада отримала роз’яснення: газу по 40 тисяч – не буде. Після підписання Меморандуму з представниками місцевої влади та держави минулого тижня, ціну на газ для бюджетників зафіксують на рівні 13 тисяч 659 грн за тисячу кубометрів.

 

Опалювальний сезон стартував
Згідно з розпорядженням "Про початок опалювального сезону 2021-2022 років", яке вже підписав міський голова Юрій Коноваленко, підприємства, організації, установи, незалежно від форми власності, соціально-культурні заклади, заклади охорони здоров’я, комунальні заклади освіти, старостинські округи Пологівської міської ради та населення, що мають автономну систему опалення житлових і нежитлових приміщень, мають розпочати опалювальний сезон 2021-2022 років з 11 жовтня 2021 року.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
5
Сміх
10
Жах
12
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)