Офіцери запасу "косять" від служби в армії?

11 Листопада в 09:25  0  704

На районіОфіцери запасу "косять" від служби в армії?

У листопаді стартував  призов, так званих "піджаків" - офіцерів запасу, які не проходили службу в ЗСУ.

 

Мова йде про випускників військових кафедр, яким раніше після захисту диплому у "виші" давали звання молодшого лейтенанта.

 

Призиватися будуть громадяни у віці до 43 років, які мають відповідну підготовку у військових навчальних закладах, ступінь не нижче бакалавра, але не служили.


Якщо раніше офіцери запасу звільнялися від призову у мирний час, то зараз виникла гостра необхідність призвати їх до армії. 

 

Вперше в Україні призов офіцерів запасу відбувався весною цього року.

 

 

Обов’язки і головна задача.

Офіцери повинні замінити колег, які  знаходяться у частинах.

 

Строк служби - 18 місяців.


Наразі, необхідні офіцери на склади озброєння, арсенали, а також у тилові частини.

 

Не  вистачає тих, хто буде вести облік, ходити в караули.

 

Всі офіцери в обов'язковому порядку протягом 3 місяців пройдуть додаткову підготовку в навчальних закладах Міноборони.

 

Чи обов'язково в АТО?

Офіцерів призначать на посади у тилових військових частинах і підрозділах, які не залучаються до АТО (якщо офіцер не виявив особистого бажання).  

 

Соціальний захист

Повністю відповідає рівню, який отримують офіцери військової служби за контрактом.

 

За ними зберігається місце роботи, до того ж у порівнянні зі звичайними солдатами строкової служби, вони отримують військову зарплату від 8000 грн і вище.

 

В чому проблема з призовом?

"Його немає вдома. Поїхав за кордон. Ми взагалі не знаємо де він", - саме такі відмовки і версії чуть представники військомату розшукуючи потенційних офііцерів-строковиків за місцем проживання з намаганням вручити повістку. 

 

За словами пологівського військового комісара Олександра Манжоса, крім адреси ніякої інформації про цих осіб немає.Офіційно більшість з них ніде не працює, тому передати повістку за місцем роботи також неможливо. Про сзміну свого місця проживання вони не повідомляють військомат, тим самим також порушуючи військовий обовязок. Військовий додає, що ухиляння від служби є прямим невиконанням військової присяги, котру офіцери запасу приймали ще під час навчання.


«В особистих справах офіцерів вшито військову присягу, яку вони прийняли, і там вказано: Служити українському народу! Якщо люди не збиралися служити, навіщо прийняли присягу, отримували звання лейтенанта? Так, раніше було модно закінчити військову кафедру, отримати військове звання і йти працювати у прокуратуру, податкову чи інші служби, це дійсно додавало престижності й допомагало у працевлаштуванні. На службу не кликали, бо не було необхідності. Однак, не можна забувати, що, згідно із законом, вони зобов’язані дійсно віддати борг Батьківщині - пройти півторарічну строкову службу. Якщо людина не придатна до служби через стан здоров’я, то вона має прийти й надати про це відповідні документи, але прийти», - каже Олександр Манжос.

 

Скільки офіцерів на Пологівщині?

У Пологівському районі підлягають призову 24 офіцери.

 

Призвати ж цієї осені мають хоча б двох.

 

Основні спеціальності - артилеристи, танкісти, є ремонтники, відповідальні за облік озброєння на складах, навіть пожежні й не тільки.

 

Про місцеперебування половини офіцерів запасу в районі співробітникам Пологівського військкомату нічого не відомо, бо ж від служби військовозобов’язані всіляко ухиляються, половина до служби не придатні.

 

Офіцер несе адміністративну й кримінальнувідповідальність за неявку без поважних причин за підписаною повісткою. Вимагається документальне підтвердження поважних причин неявки. Неявка до військкомату без поважних причин – штраф 170-510 грн. Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 510-1700 грн. Умисне зіпсуття або втрата військових документів – штраф 17-51 грн. Ухилення від призову карається обмеженням волі терміном до трьох років. Навіть якщо повістку офіцер не отримав на руки, він також несе відповідальність за порушення військового обов’язку. Це ст. 210 КУпАП: порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Автор: Катерина НІКОЛАЄВА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)