Чи “світить” обов'язкова вакцинація пологівським комунальникам?

25 Серпня 2021 08:18  0  806

АктуальноЧи “світить” обов'язкова вакцинація пологівським комунальникам?

Працівники виконавчих органів, комунальних підприємств, установ, закладів міської ради деяких міст України повинні вакцинуватися проти коронавірусу або щотижня надавати довідку про відсутність хвороби COVID-19. ПЛР - тести мають робити за власний рахунок. Яка ситуація із працівниками комунальних підприємств на Пологівщині?

 

Де та кого можуть не допустити до роботи

У випадку погіршення епідеміологічної ситуації в державі, невакцинованих осіб, чия сфера діяльності передбачає контакти з великою кількістю людей, не допускатимуть до роботи. Про це заявив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький. За його словами, мова йде про транспортників, співробітників підприємств громадського харчування, комерційних або комунальних структур, які багато спілкуються з людьми.

 

Мер Дніпра Борис Філатов вирішив не чекати погіршення епідеміологічної ситуації і зобов’язав своїх співробітників щепитися проти коронавірусу вже зараз. «Тепер всі мої підлеглі зобов’язані бути вакцинованими, а якщо не хочуть, нехай за власний кошт щотижня надають довідку про негативний ПЛР (як в мерії Нью-Йорка). Або звільняються», – категорично заявив міський голова. Працівники виконавчих органів, комунальних підприємств, установ, закладів міської ради цього міста повинні вакцинуватися проти коронавірусу до 15 жовтня або щотижня надавати довідку про відсутність хвороби COVID-19.


Термін до 15 вересня для вакцинації працівникам комунальної сфери надала влада Тернопільської громади. При цьому експрес тести на антиген коронавірусу для працівників комунальних установ міська рада не планує закуповувати, платитимуть за них працівники теж зі своєї кишені.


Виключенням є ті, хто мають відповідні медичні протипоказання до вакцинації, підтверджені документально, йдеться у розпорядженнях, підписаних міськими головами.


В свою чергу міська влада всіляко заохочує мешканців на вакцинацію. Після другої дози їм обіцяють видачу місячних проїзних квитків, безкоштовне відвідування заходів при пред'явленні документа, який підтверджує вакцинацію.


Чи можливе введення подібних заходів в нашій громаді і що з цього приводу думають медики?


Голова громади Юрій Коноваленко не прихильник подібних жорстких методів впливу на вакцинальну компанію на території. Та й процес видачі довідок невакцинованим працівникам вважає марної тратою дорогоцінного часу лікарів. Найкращим варіантом пропагування вакцинації проти ковід вважає власний приклад.


В Пологівській міській раді вже щеплено або нещодавно перехворіли на ковід 50 відсотків працівників. Окремої статистики вакцинованих працівників комунальної сфери у Пологівському ЦПМСД не ведуть.
Серед працівників медичного центру вакцинованих 81%, повідомляє заступниця головного лікаря Пологівського ЦПМСД Наталя Гарцева. Щодо можливого щотижневого тестування на ковід невакцинованих, сімейний лікар зазначає, що ПЛР обстеження робиться виключно згідно показань.


“Мета вакцинації - створення колективного імунітету, щоб протистояти інфекції. ПЛР обстеження не може вплинути на стійкість до захворювання та вберегти людей. Вакцинація від Covid-19 у нас добровільна. Це прописано в наказах МОЗ. Аби вона стала обов'язковою, потрібно вносити зміни на законодавчому рівні, як і щодо дитячої вакцинації. Навряд чи влада на місцях має повноваження вводити обмеження. Нам, як медикам, звичайно, хочеться, щоб всі були захищені. В разі внесення вакцинації від ковід в перелік обов'язкових, медикам би легше було працювати. В цілому серед пологівців спостерігається тенденція до зросту кількості бажаючих вакцинуватися від коронавірусного захворювання,” - зазначила лікарка.


80% освітян мають бути вакциновані
Примусово проводити вакцинування проти коронавірусу чинне законодавство не дозволяє. Але держава шляхом прийняття державно-правових актів може обмежити громадянина, який відмовився від щеплення в реалізації деяких його особистих прав.


Так, відповідно до внесених змін у Постанову Кабміну №1236, не менше 80 % освітян повинні пройти повний курс вакцинації. Вимоги Постанови вказують на здійснення щотижневого ПЛР - тесту за власний рахунок.


За даними відділу освіти Пологівської громади, освітян, що пройшли повний курс вакцинації станом на 16 серпня, 21 відсоток. Сюди увійшли працівники 16 шкіл, 13 дитячих садочків і 4 позашкільних закладів.
Стовідсотково вакцинацію пройшов колектив КУ "Семенівський ЗДЗСО 1-3 ступенів" та КДНЗ ясла - садок "Золотий ключик".


Стосовно того, чи можливе дистанційне навчання у закладах громади через низьку вакцинальну кампанію освітян, говорити зарано. Поки територія окреслена у зеленій зоні, освітній процес буде проходити за звичною формою навчання, відповіли у відділі освіти Пологівської МТГ.


Працювати не дають - звільнити не можуть
Стаття 12 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” визначає обов'язкові щеплення, включені до календаря щеплень: дифтерія, кашлюк, кор, поліомієліт, правець, туберкульоз. Цей перелік вичерпний. Цією ж статтею визначено наступне: працівники окремих професій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників чи поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням і проти інших відповідних інфекційних хвороб.


У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень, такі працівники відсторонюються від виконання своїх обов'язків. Перелік професій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади.

 

У разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов'язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями.

 

Наразі перелік професій, виробництв і організацій, працівники яких підлягають обов'язковим щепленням проти ковід, таким органом не встановлений.


Відповідно до вказаної норми закону, прямого положення про звільнення з роботи працівника у разі його відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень немає.


Країни з обов’язковим щепленням
Низка країн, зокрема, демократичних, вже запровадили вимушену вакцинацію.


Обов'язкова вакцинація дорослого населення: Саудівська Аравія, Індонезія, Туркменистан;

Обов'язкова вакцинація для окремих регіонів: Росія, Індія;

Обов'язкова вакцинація для окремих груп населення: Австралія, Греція, Велика Британія, Франція, Італія.


В двох останніх країнах щеплення проти коронавірусу повинні отримати медичні працівники і співробітники геріатричних пансіонатів.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
3
Сміх
7
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)