Обіймайтеся частіше: Обійми не тільки приємні, але й корисні - вчені

21 Травня 2021 10:40  0  519

АсортіОбіймайтеся частіше: Обійми не тільки приємні, але й корисні - вчені

Найчастіше обійми сприймаються людьми як спосіб показати довіру або любов. Але виявляється, є й інші причини, через які цей жест доставляє багато приємних відчуттів.

 

Британським ученим вдалося встановити, що у дотиків є два фактори. Перший називається "швидким дотиком" та полягає у відповіді нервової системи на зовнішні сигнали, наприклад, якщо рука доторкнулася чогось гарячого. А ось другий - "повільний дотик", влаштований набагато складніше. Дослідникам вдалося його виявити лише недавно. Виявилося, що "повільне дотик" пов'язаний з групою нервів, так званих з-тактильних афферентів. Вони відповідають за емоційне значення дотиків.

 

Ця група аферентів розглядається вченими як сигнал про приємні аспекти соціальних тактильних взаємодій. Таким чином, при обіймах або ласкавих дотиках група нервів посилає в мозок сигнал, який викликає каскад нейрохімічних сигналів. У тому числі виробляється окситоцин, що уповільнює серцебиття і понижує рівень стресу і занепокоєння. В результаті мозок вивільняє ендорфін, який в свою чергу підтримує відчуття задоволення, передає Тhe Сonversation.

 

За рахунок розслаблення і заспокоєння, які приносять обійми, поліпшується загальне здоров'я, в тому числі:

поліпшується сон;

підвищується стійкість до стресів;

поліпшується імунітет.

 

Брак соціальної взаємодії і самотність можуть привести до передчасної смерті, запевняють вчені. Тому обійми можуть стати не тільки способом проявити любов і турботу до ближнього, в тому числі і вихованця, а й можливістю зробити своє життя довшим і приємнішим.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
6
Сміх
3
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)