НБУ вводить нові правила переказу грошей для боротьби з шахраями

15 Червня 2021 13:56  0  1042

На Вкраїні та у світіНБУ вводить нові правила переказу грошей для боротьби з шахраями

Тепер клієнти банку, які бажають перевести гроші на рахунок іншої людини, будуть зобов’язані ввести пароль, щоб захистити транзакцію від перехоплення


Національний банк України вводить нові правила відправки грошей через банки, щоб виключити можливість перехоплення кодів, що підтверджують транзакції. Дані нововведення торкнуться клієнтів всіх українських фінустанов, включаючи «Ощадбанк», «Приватбанк» та «Монобанк». Про це повідомляє пресслужба НБУ.

 

Суть змін проста – тепер клієнти банку, які бажають перевести гроші на рахунок іншої людини, будуть зобов’язані ввести пароль, щоб захистити транзакцію від перехоплення. Відбуватиметься це в такий спосіб:

 

користувач активує запит на переказ грошей в своєму кабінеті інтернет-банкінгу;
на його телефон приходить код, який потрібно ввести, щоб підтвердити процедуру;
після введення гроші зараховуються на рахунок одержувача.


Ви можете подумати, що зараз діє такий же захист транзакцій, однак не поспішайте робити висновки. По-перше, код буде набагато більший, ніж це прийнято в сучасних банківських системах – мінімум в ньому міститиметься вісім символів. По-друге, пароль одноразовий і діє тільки 10 хвилин. Якщо не встигли його ввести – прийде новий код.

 

Згідно із задумом НБУ, подібна система захисту дозволить ускладнити перехоплення паролів шахраями. При цьому представники Національного банку впевнені в своїй правоті, тому зобов’язують ввести цю систему паролів всім фінустановам України без винятку на постійній основі. Боязкі спроби керівників банків оскаржити нововведення зауваженнями про високу вартість впровадження нових технологій і реакції з боку клієнтів перекриваються погрозами високих штрафів за недотримання нових установок.

 

Тим часом, у Нацбанку пояснили, що відбувається з курсом долара. Істотне зміцнення курсу гривні до долара відбувається завдяки чотирьом головним факторам.

 


Джерело: glavcom.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
1
Сміх
1
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)