Нові ціни на газ: скільки заплатять українці

6 Серпня в 16:33  0  2330

На Вкраїні та у світіНові ціни на газ: скільки заплатять українці

З 1 серпня в Україні почав працювати ринок газу для населення. Це означає, що відтепер українці самостійно можуть змінювати газового постачальника.

 

"Довгі роки ціни на газ в Україні регулював Кабінет міністрів через НАК "Нафтогаз України". Компанія була зобов'язана продавати газ посередникам - монополістам, які вже з націнкою перепродували його українцям. Спочатку "Нафтогаз" продавав газ так званим обл.газзбутам, які потім постачали паливо з націнкою домогосподарствам і промисловим споживачам", – пояснила пресслужба "Укратрансгазу".

 

Тепер же "Нафтогаз України" може безпосередньо продавати газ населенню, як й інші постачальники, а українці – вибирати і змінювати постачальника.

 

Ціни на газ


Що стосується тарифів на газ, то з 1 серпня ціни для населення, як з 2015 року для промисловості, визначає ринок.

 

Газові постачальники тепер самі мають право вирішувати, за скільки продавати газ споживачеві, а "Нафтогаз" – більше не повинен продавати газ населенню через газзбути.

 

Уже відомо, що у серпні ціна на газ для населення становитиме 3,24 гривні за кубометр.

 

Як пояснили у "Нафтогазі", ціну підняли через те, що "ринок входить в сезон високих цін, який зазвичай настає з наближенням опалювального періоду" .

 

"У перспективі ціна газ для населення буде змінюватися в залежності від попиту і пропозиції. Традиційно взимку попит зростає, через що тарифи на газ йдуть вгору пропорційно зростанню споживання. Але вже влітку, коли попит мінімальний – ціни знову відкочуються назад. Однак говорити про різке зростання ціни не варто. Цей сценарій Україні не загрожує, щонайменше, через рекордні 22 млрд кубічних метрів газу, накопичених в підземних сховищах. До жовтня накопичений обсяг може досягти 26 млрд кубів. Цих запасів має вистачити, щоб зберегти ціни на газ в країні на відносно низькому рівні навіть в розпал опалювального сезону", – запевнили в "Укртрансгазі".


Джерело: segodnya.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
6
Сміх
24
Жах
47
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)