Які нововведення чекають на українських пенсіонерів

27 Січня в 07:50  0  1274

На Вкраїні та у світіЯкі нововведення чекають на українських пенсіонерів

Індексації пенсій в цьому році очікувати не варто
У цьому році уряд має намір продовжити реформування пенсійної системи. Так, деякі зміни вступили в силу вже з 1 січня 2018 р., інші впроваджуватимуться протягом року.

 

Страховий стаж


З 1 січня 2018 р. змінилися норми трудового стажу для виходу на пенсію за віком. Тепер в 60 років пенсію зможуть отримувати ті громадяни, у яких є 25 років страхового стажу. У 63 роки – ті, у кого від 15 до 25 років страхового стажу, а для 65 і старше буде потрібно всього 15 років стажу.

 

Мінімальний страховий стаж буде збільшуватися щорічно на один пункт. Таким чином, в 2028 р. необхідний стаж складе 35 років.

 

Відсутній стаж можна буде докупити, правда, доведеться заплатити суму єдиного соціального внеску в подвійному розмірі, тобто – 1408 грн за кожен місяць покупки.

 

Весь трудовий стаж до 2004 р. автоматично прирівнюється до страхового, а вже з 2004 р до страхового стажу включаються тільки ті місяці, за які людина платила внески на пенсійне страхування, якщо ж внесок за якийсь місяць не був проплачений – цей період не зараховується до страхового стажу.

 

Формула розрахунку пенсій


З початку 2018 року для тих, хто вийде на пенсію, зміниться формула розрахунку її суми. У 2017 році один рік страхового стажу приймався за коефіцієнт 1,35%, зараз він знизився до 1%. Так, якщо раніше при наявності 30 років стажу можна було отримувати пенсію в розмірі 40,5% середнього заробітку, зараз при такому стажі пенсія буде 30%.

 

Також не будуть нараховуватися "особливі" пенсії для деяких пільгових категорій.

 

Індексація пенсій


В рамках пенсійної реформи уряд обіцяє продовжувати індексацію пенсій. Відзначається, що в минулому році, завдяки осучаснюванню, пенсії зросли більше, ніж на 40%, а середня сума однієї досягла 2447 грн. Чиновники обіцяли, що мають намір знову провести індексацію в 2018 р.

Але осучаснення в цьому році навряд чи передбачається, тому що в бюджеті відповідні стану не прописали, а відповідно до самої пенсійної реформи, індексація пенсій запланована на 2019 р.

 

Підвищення пенсій


А ось підвищення пенсій можна очікувати тільки через рік. У Міністерстві соціальної політики очікують, що в 2019 р. пенсії в країні виростуть на 20%.

 

Пенсії для військових


Українські силовики – це ще одна категорія пенсіонерів, якою найчастіше обіцяють підвищення пенсій.

 

13 грудня Кабмін розробив законопроект, згідно з яким, силовикам підвищать пенсії саме з 1 січня 2018 р. незалежно від того, коли Рада за нього буде голосувати. Таким чином, пенсії військовим осучаснять "заднім числом". При цьому в Мінсоцполітики підрахували, що пенсії для військових зростуть в середньому на 1500 грн.

 

Тимчасова допомога


З 1 січня 2018 р. непрацююча людина, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату, може отримувати тимчасову соціальну допомогу від держави в період з 1 січня по 31 грудня 2020 р.

 

Згідно з постановою Кабміну №1098 від 27 грудня 2017 до затвердженого порядку, розмір такої допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)