В ООН заявили про нову світову кризу

6 Жовтня 2021 07:59  0  633

На Вкраїні та у світіВ ООН заявили про нову світову кризу

Кількість людей з обмеженим доступом до води до 2050 року виросте до понад 5 мільярдів осіб


Через зміну клімату світ може очікувати глобальна водна криза. Світ не готовий до цього. Про це йдеться в доповіді Всесвітньої Метеорологічної Організації ООН, передає Associated Press.

 

У документі зазначено, що починаючи з 2000 року кількість стихійних лих, пов'язаних з повенями, у всьому світі зросла на 134% в порівнянні з попередніми двома десятиліттями. Відзначається, що більшість смертей і економічних втрат, пов'язаних з повенями, припали на Азію.

 

Крім того, частота стихійних лих, пов'язаних з посухою, за той же період виросла на 29%. Найбільший економічний збиток від посухи було завдано в Північній Америці, Азії та Карибському басейні. Сплеск смертей викликаних посухою зафіксований в Африці.

 

При цьому, як відзначили експерти, вже 25% всіх міст світу відчувають регулярну нестачу питної води.

«За останні два десятиліття сукупні запаси поверхневих і ґрунтових вод на планеті, а також води, що міститься в грунті, снігу і в льодах, скорочувалися на 1 сантиметр на рік», – говориться в доповіді.

 

В ООН прогнозують, що подальше зростання населення на планеті посилить навантаження на водопостачання, особливо «в країнах Африки на південь від Сахари«.

 

«Кількість людей з обмеженим доступом до води до 2050 року виросте до понад 5 мільярдів осіб», – стверджують вчені.

 

В якості рекомендацій, фахівці закликали вдосконалити системи попередження для зон, схильних до повеней і посухи, а також поліпшити координацію роботи країн у протистоянні стихійним лихам. 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
1
Сміх
8
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)