В Україні з’явиться премія імені Мирослава Скорика

24 Вересня 2021 13:45  0  357

На Вкраїні та у світіВ Україні з’явиться премія імені Мирослава Скорика

Митці, яким присуджуватимуть премію імені Мирослава Скорика, будуть отримувати дипломи, нагрудні знаки та фінансову виплату. Герой України Мирослав Скорик був видатним композитором, педагогом, мистецтвознавцем, диригентом, піаністом та музично-громадським діячем 


Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5767, який передбачає заснування державної нагороди в галузі музичного мистецтва — Державної премії України імені Мирослава Скорика. Парламентарі сподіваються, що вона сприятиме популяризації творчості українських музикантів.

 

За ухвалення законопроєкту в першому читанні проголосували 305 народних обранців, після чого проєкт закону в цілому підтримали 306 депутатів.

 

Ініціатори закону переконані, що присудження премії приверне увагу суспільства до авторів і творів українського сучасного музичного мистецтва, які впливають на розвиток національного культурного середовища.

 

Митці, яким присуджуватимуть премію імені Мирослава Скорика, будуть отримувати дипломи, нагрудні знаки та фінансову виплату.

 

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Його ще має підписати глава парламенту та президент України.

 

Мирослав Скорик – один із провідних представників української композиторської школи другої половини XX – початку XXI століття. У віці 81 року 1 червня 2020-го він помер.

 

Скорик був педагогом, диригентом, піаністом, музикознавцем, народним артистом України. А ще – лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, кандидатом мистецтвознавства, академіком Національної академії мистецтв України.

 

Відомий як автор численних камерно-інструментальних творів, музики до балетів, кінофільмів, опери, оброблень фольклорної музики, естрадних і джазових композицій. Мирослав Скорик також був ініціатором, куратором, організатором та співзасновником багатьох міжнародних музичних фестивалів.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
1
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)