Нейрореабілітація у Запорізькій обласній лікарні – унікальна можливість повернутися до повноцінного життя

28 Вересня 2021 10:50  0  577

У регіоніНейрореабілітація у Запорізькій обласній лікарні – унікальна можливість повернутися до повноцінного життя

Які проблеми існують в українській практиці нейрореабілітації? Що потрібно, аби їх подолати? Чи потрібне реформування системи нейрореабілітації для пацієнтів, які перенесли інсульт? На ці запитання готові відповісти працівники Запорізької обласної клінічної лікарні.

 

24-го вересня в установі стартував дводенний мультидисциплінарний тренінг, який провела команда фахівців австрійсько-українського проєкту «ACURE».

 

Такі візити – це можливість дізнатися не лише про професійний досвід колег, а ще – визначити принципи та методи покращення постінсультної реабілітації, використовуючи новітні європейські методики лікування та реабілітації інсультних і постінсультних пацієнтів. Подібні програми – не просто зустріч. Це – переосмислення понять і стратегій системи охорони здоров’я, що необхідне для нашого закладу, на базі якого працює один із кращих у країні Центр інсультів, – зазначила завідувачка відділення реабілітації Запорізької обласної клінічної лікарні Анна Колесова.

 

Під час теоретичної частини голова правління Українського товариства нейрореабілітації та викладач мультидисциплінарного тренінгу з нейрореабілітації у рамках проєкту «ACURE» Володимир Голик презентував огляд методів реабілітації в Україні та перспективи проєкту «ACURE», серед яких:

- реформування системи нейрореабілітації в Україні для пацієнтів, які перенесли інсульт;
- професійний розвиток неврологів, які працюють у сфері реабілітації після інсульту; фахівців фізичної та реабілітаційної медицини з вищою немедичною освітою;

клінічна практика у сфері постінсультної нейрореабілітації.

 

oly


– Це досить унікальний проєкт, адже він забезпечує поширення практики на базі лікарень і громад. «ACURE» охоплює як фахівців охорони здоров’я (неврологів, лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, терапевтів і медичних сестер), так і «не фахівців», яких ще називають «доглядачами». Це, для прикладу, близькі пацієнтів з інсультом. Усі вони – мультипрофесійна команда, обізнаність якої неабияк важлива під час реабілітації людини. А взагалі, ця співпраця на міжнародному рівні – стійкий фундамент для покращення якості спеціалізованої медичної допомоги для пацієнтів, які перенесли гострий мозковий інсульт, – наголосив Володимир Анатолійович.

 

Під час теоретичної частини фахівці розповіли про міжнародні стандарти та підходи до лікування інсульту. Зокрема, розглянули модель Міжнародної класифікації функціонування щодо організації надання реабілітаційної допомоги. Спеціалісти впевнені: це прискорить перехід від апаратної до фізичної терапії, від пасивної до активної реабілітації.

 

Ця класифікація дозволяє оцінювати кожен етап процесу реабілітації пацієнта й описувати його стан від «А» до «Я». Ми вивчаємо не лише порушення функціонування організму, а ще – активність хворого та його взаємодію з оточенням, – додала заступниця директора з медичної частини ЗОКЛ Анастасія Саржевська.


У ході навчання спеціалісти Запорізької обласної лікарні запропонували алгоритм надання комплексної медичної допомоги при судинній патології головного мозку:

первинна та вторинна профілактика судинної патології головного мозку;
своєчасна діагностика;
ефективна невідкладна допомога;
якісне стаціонарне лікування;
повноцінне відновне лікування.


Традиційно знання потрібно закріпити на практиці. Тому вже наступного дня, 25 вересня, учасники тренінгу відвідали майстер-класи з:

методик взаємодії з пацієнтом, який переніс інсульт;
способів раннього реабілітаційного втручання.


Після ознайомлення з інструментами функціонального оцінювання ерготерапевта та фізичного терапевта учасники тренінгу розглянули позиціювання хворого у ліжку та його переміщення.

 

Захід відбувся на базі Запорізької обласної лікарні не випадково. Адже сьогодні відділення реабілітації ЗОКЛ – це унікальний для нашого регіону центр, який створений на базі трьох відділень (фізіотерапії, неврології №2 і гіпербаричної оксигенації). Це – концептуально новий підрозділ, який спеціалізується на відновленні пацієнтів різних категорій та дає можливість повернути їх на колишній рівень фізичної активності в найкоротші терміни.

 

Ви чи ваші близькі перенесли інсульт, спінальні травми, складні переломи чи дегенеративно-дистрофічні ураження хребта? Наші спеціалісти знають, як підібрати індивідуальну тактику реабілітації та повернути вас до активного життя!

 

Контакт-центр:

(066) 146-03-17

(068) 812-97-76

 

Сайт zokb.org.ua

Фейсбук zokb.official

Ютуб Запорожская областная клиническая больница

 

 Джерело: vmestezp.org

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
2
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)