Неохайність визнано хворобою

20 Вересня в 07:07  0  1253

Здоров'яНеохайність визнано хворобою

Вченi дiйшли висновку, що неохайнiсть є не просто вадою, а психiчним розладом


Спецiалiсти мюнхенського центру з пiдтримки людей у важких життєвих ситуацiях "Н-ТЕАМ" вважають, що неохайна людина, яка не пiклується про чистоту в хатi, насправдi страждає вiд психічного розладу. Вони навiть дали йому назву - "синдром мессi" (вiд англiйського слова "messy", що означає брудний, неохайний).


Науковцi видiляють кiлька стадiй хвороби. Перша - це накопичення непотрiбних речей та створення захаращеностi у помешканнi. Потiм йде небажання прибирати у хатi, накопичення брудного посуду, а апогеєм стає життя у бруднiй запиленiй кваатирi, де замiсть штор висить павутиння...


Детальнiше - у нашiй розмовi з Оленою Головiною, психологом, гештальт-терапевтом.


- Тобто, неохайнiсть дiйсно є проявом хвороби?


- Важливо, чи неохайнiсть є стiйкою або це лише ситуативний прояв. Будь-яка людина, яка переживає критичну ситуацiю чи психологiчну тарвму, тимчасово може перестати прибирати вдома. Адже зовнiйшнiй свiт вiдображає те, що ми вiдчуваємо всерединi. Неохайнiсть, мов маячок, сигналузiє, що щось негаразд.


Але прибирання - це все-таки робота, i природньо, що час вiд часу вiд неї можна втомитися. Особливо це стосується жiнок. Головне, щоб такий стан речей не затягнувся надовго. Якщо людина не хоче прибирати у хатi тиждень-два, нiчого страшного тут нема. Але якщо це утримується роками, дiйсно можна говорити про розлад.


- Що можна зробити в таких випадках?


- Психологiчна природа людини дуже тонка. Якщо особа не бачить потреби прибирати, не можна змушувати її. Хiба що трохи "пiдштовхнути". Але з iншого боку, коли людина починає наводити лад, це говорить про її вiдродження, повернення до нормального життя. До речi, якщо жiнка не дивиться за хатою чи собою, це стовiдсотково вказує на психологiчнi проблеми. I дуже часто позитивнi змiни вiдбуваюстья саме тодi, коли вона починає цiкавитися своєю зовнiшнiстю, змiнює одяг та зачiску, наводить лад у помешканнi.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)