Недобоївська громада: економічний ріст територій завдяки розвитку садівництва та залучення інвестицій Есть фото

3 Вересня 2021 08:09  0  517

На Вкраїні та у світіНедобоївська громада: економічний ріст територій завдяки розвитку садівництва та залучення інвестицій

Недобоївська територіальна громада Дністровського району Чернівецької області утворена 2015 року, чисельність населення - 12717

 

На території територіальної громади переважають особисті селянські господарства, для яких характерні невелика площа господарства, використання ручної робочої праці. Невелику частину земель орендують сільськогосподарські підприємства, вони використовують сучасну техніку та технології. Основна прибуткова діяльність території - садівництво.


Кожен клаптик землі тут використовується для вирощування фруктів - слив та яблук, частково вирощують зернові. 1 га саду дає 30 - 50 тонн товарних яблук. За врожайного року садівництво годує всю родину. Вирощуванню фруктів сприяє унікальний рельєф, особливий мікроклімат, гідрорежим та ґрунт. А ось соняшник тут майже не росте.


Завдяки підписаному у 2018 році договору міжмуніципального співробітництва між Недобоївською, Клішковецькою, Хотинською громадами була створена унікальна для України «Яблунева агломерація», мета якої - створення виробничих потужностей по переробці плодоовочевої продукції.
Завдяки галузі садівництва громада досягла економічного розвитку. На території вирощується найбільше яблук, а реалізують їх та продукт з фруктів у всьому світі. Влада громади всіляко стимулює та підтримує підприємців.

 

Вироблення крафтового соку - фішка одного з місцевих підприємств

Віднедавна місцеві підприємці почали виробляти яблучний сік прямого віджиму під торговою маркою «Пан Сік». Сьогодні це найуспішніше підприємство в громаді та один із найбільших платників податків до місцевого бюджету. Працюють на території 7 років і розширюються щороку.

 

В’ячеслав Тодосійчук, директор ТОВ «Торгово-виробнича компанія «Агромаркет», показав журналістам, де виготовляють крафтовий сік прямого віджиму торгової марки “Пан Сік”.


Це величезний комплекс з високотехнічним оснащенням для зберігання, сортування та пакування яблук. Одночасно тут може зберігатися 11 тисяч тонн яблук протягом 6 місяців. У травні ціни на яблуко найвищі. Постійно на підприємстві працює 40 оформлених працівників.

Сортування та пакування фруктів проходить на спеціальній технологічній автоматизованій лінії, обладнання для якої закуплене в Польщі. Завдяки високоякісній роботі підприємець вже має замовлення від іноземних країн. А вимоги у них високі - яблука мають бути одного кольору, розміру, ваги, форми. Упаковку для відсортованих яблук виготовляють тут же.


Цього року з підприємства відправили понад 30 морських контейнерів яблук в усі країни світу. В сезон вивозять близько 100 тонн яблук на день.


На підприємстві за окрему орендну плату свій урожай зберігають інші малі та середні фермерські господарства. Завдяки сучасним технологіям яблука до трьох років зберігаються у стані, ніби щойно з дерева.Журналісти скуштували нову продукцію - крафтовий сік “Пан Сік”
(напій без цукру, консервантів та порошків). Лінію з виготовлення п'яти видів соку відкрили на підприємстві нещодавно, вже є замовники, які бажають придбати якісну продукцію.


Досвід місцевих підприємців - неоціненний. Адже вони створюють додаткові робочі місця, наповнюють місцеві бюджети громад і стають реальними рушіями їх ефективного розвитку.

 

Юрій Юзва, голова Недобоївської громади, радіє співпраці із програмою DOBRE. Завдяки цій співпраці вдалось реалізувати багато проєктів, а в планах закупити і встановити торгові павільйони понад дорогою. Там роками приватні господарі успішно реалізовують вирощені фрукти.


Пан голова провів екскурсію для журналістів на старий відреставрований млин, який став своєрідною візитівкою громади, у планах відкрити на тому місці туристичний парк.


Недобоївська громада використовує всі можливості, що з’явилися в неї після об’єднання, в тому числі грантове фінансування від ЄС. Так, громада отримала грантове фінансування від проєкту, який реалізується в межах ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання» на суму 25 тис. євро. За рахунок отриманих коштів Недобоївська ОТГ створила сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Fruit eco-op», який надає послуги населенню із утилізації і дроблення відходів від саду.


Також в межах ініціативи «Мери за економічне зростання» отримано 400 тис. грн. для проведення ремонтних робіт в Центрі економічного зростання. Громада вже уклала договір на проведення робіт, які планують розпочати наступного тижня.


У рамках іншого проєкту, а саме австрійської агенції розвитку та ПРООН «Сприяння сталому розвитку сільських територій Чернівецької та Одеської областей», отримано 200 тис. грн. на проведення утеплення та здійснення ремонтних робіт фасаду Недобоївської ЗОШ I-III ступенів.


Крім того, Недобоївська об’єднана територіальна громада стала однією з 6 ОТГ Чернівецької області, які беруть участь у другому раунді Фази впровадження напряму з покращення якості надання адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою».


За останні п'ять років на розвиток громади через участь у грантах залучено понад 100 мільйонів гривень, зазначив голова.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
2
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)