Вчені виявили несподівану небезпеку вейпа для некурців

10 Серпня 2021 09:01  0  541

АсортіВчені виявили несподівану небезпеку вейпа для некурців

Фахівці виявили, що у некурців рівень окисного стресу був у 2-4 рази вище після сеансу вейпінгу

Фахівці виявили, що у некурців рівень окисного стресу був у 2-4 рази вище після сеансу вейпінга

Навіть один сеанс вейпінгу тривалістю 30 хвилин може спричинити серйозне пошкодження клітин у людини, яка не курить, викликаючи окислювальний стрес. До такого висновку прийшли вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, які опублікували результати дослідження в журналі JAMA Pediatrics.

 

Коротко про несподівану небезпеку вейпів повідомляється в пресрелізі на MedicalXpress.

У випробуваннях взяли участь 32 добровольці у віці від 21 до 33 років, які були розділені на три групи: 11 некурців дев'ять курців тютюнових сигарет і 12 постійних користувачів електронних сигарет. Вчені проаналізували ступінь окислювального стресу по імунним клітинам, зібраним у учасників після 30-хвилинного сеансу вейпінгу.

 

Фахівці виявили, що у некурців рівень окисного стресу був у 2-4 рази вище після сеансу вейпінга, ніж до нього. Дослідники відзначили, що такий же 30-хвилинний вплив не призвів до посилення окисного стресу у звичайних курців сигарет і користувачів електронних сигарет.

 

За словами авторів роботи, хоча існує думка, що електронні сигарети безпечніше тютюнових сигарет, результати однозначно показують, що безпечного рівня вейпінга не існує.

 

Окислювальний стрес виникає, коли в організмі спостерігається дисбаланс між вільними радикалами і антиоксидантами. Він може зіграти значну роль у виникненні різних захворювань, включаючи серцево-судинні, легеневі та неврологічні, а також рак. 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
1
Сміх
3
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)