Бережіть дітей: у TikTok поширюється небезпечний челендж

6 Вересня 2021 08:45  0  746

На Вкраїні та у світіБережіть дітей: у TikTok поширюється небезпечний челендж

Діти беруться за змагання, щоб отримати лайки

У соцмережі запустили другу хвилю смертельного челенджу: поради лікарів і психолога. У популярному застосунку TikTok з'явився небезпечний для дітей та підлітків «Пуд-челендж».

 

Суть флешмобу – з'їсти подушечку з гелем для прання та викласти це відео у цей мобільний застосунок. Діти отримують через це хімічні опіки стравоходу – одну з найтяжчих патологій дитячого віку. Про це повідомила Всеукраїнська спілка парамедиків у Facebook.

 

«Опіки ротової порожнини, стравоходу, шлунково-кишкового тракту. Таке враження, ніби печія. Коли люди починають запивати водою, пече стравохід. Інколи виникає блювання. Найгірше в цьому те, що обпечений стравохід набрякає, а коли заживає, то стає набагато вужчим. Коли він стає набагато вужчим, то людина потім не може нормально їсти», – розповів голова спілки Ярослав Вус.

 

За статистикою, щомісяця до лікарні шпиталізують 15-20 дітей з опіками, які випили агресивну речовину. Біль нестерпний, чого діти не можуть приховати. У разі такого випадку, потрібно одразу їхати до найближчої лікарні, а не намагатися промити шлунок самотужки.

 

В гонитві за «лайками», популярністю діти готові на багато небезпечних речей. Сімейна психологиня Анастасія Тарасова радить побудувати довірливі стосунки, щоб не допустити участі в таких челенджах. Не потрібно забороняти своєї дитині сидіти в TikTok, але пояснити їй про наслідки шкідливих флешмобів. Також варто приділяти дитині більше часу та уваги.

 

«За період 2017-2020роки в НДСЛ «Охматдит» було проліковано 2698 дітей із діагнозом «хімічний опік стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки». У 471 дитини були тяжкі опіки стравоходу (опік ІІ та ІІІ ступенів), які могли призвести до важкого запалення та в подальшому значного звуження стравоходу і потребували тривалого та дороговартісного лікування. Для відновлення прохідності стравоходу цим дітям необхідні постійні повторні госпіталізації в лікарню для проведення лікувальних маніпуляцій під наркозом», – йдеться у повідомленні. 

 


Джерело: glavcom.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
7
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)