Ворожіння та обряди на Івана Купала: як знайти чоловіка та збагатитися

7 Липня в 05:57  0  1304

АсортіВорожіння та обряди на Івана Купала: як знайти чоловіка та збагатитися

Івана Купала вважається одним з найзагадковіших українських свят


Свято Івана Купала традиційно відзначається в ніч з 6 на 7 липня. Цю ніч називають магічною, адже дівчата ворожать на судженого, пари стрибають через багаття, а також проводять різні обряди на щастя й достаток. Івана Купала взагалі вважається одним з наймістичніших і найзагадковіших українських свят.


Є навіть певні правила, як варто провести цей день. Наприклад, рекомендується прибрати в будинку, щоб зустріти Івана Купала в чистоті, зібрати цілющі трави і розвісити по будинку, а також обов'язково умитися або викупатися у водоймі.


Також існують певні застереження: не спати в ніч на Івана Купала, оскільки прокидається вся лісова нечисть, та краще нічого не віддавати, не продавати і не позичати, бо можна збідніти. Про це йдеться у матеріалі ТСН.


Обряд на залучення грошей

 

Для цього необхідно зібрати всі гроші, які є у вашому домі. На ніч треба покласти всі кошти в одне місце поруч із собою і лягти спати. Наступного ранку, не встаючи з ліжка, треба взяти гроші в руки і перерахувати їх. Вважається, що після цього в вашому домі завжди будуть водитися гроші.


Ворожіння на кохання

 

На Івана Купала дівчата плетуть вінки з лісових і польових квітів. Увечері, на заході сонця, загадавши бажання, вінок опускають в озеро чи річку. Якщо вінок поплив далеко – бажання збудеться, якщо ж вінок через нетривалий час пристав до берега недалеко від місця, де його опустили в воду – бажання не збудеться.


Усього у вінку могло бути до 12 різних квіток, кожна з яких мала свій символ. Мак вважається не тільки квіткою мрій, але й символом родючості, краси та молодості; ромашка — символом кохання, ніжності та вірності; соняшник — відданості й вірності; волошки у віночку — символ людяності; ружа, мальва і півонію — символи віри, надії, любові; м'ята — оберег дитини та її здоров'я; материнка — символ материнської любові; лілея — дівочі чари, чистота, цнота, див'ясил — корінь дев'яти сил, який зміцнює та повертає здоров'я; безсмертник — символ здоров'я, загоює виразки і рани; цвіт вишні та яблуні — материнська відданість та любов; калина — краса та дівоча врода; хміль — гнучкість і розум; польовий дзвіночок — вдячність.


Щоб посилити захисну силу вінка поміж квітів вплітали зілля та листя: полин — "траву над травами", буркун зілля — символ вірності, що може з'єднувати розлучене подружжя; листя дуба — символ сили. Але чи не найсильнішим оберегам вважають барвінок — символ життя та безсмертя душі людської, оберіг від злих, зілля кохання та дівочої краси, чистого шлюбу. Казали, що варто лише дівчині та юнакові з'їсти листочок барвінку, як між ними спалахне кохання. Кожна пелюстка має певне значення: перша — краса, друга — ніжність, третя — незабутність, четверта — злагода, п'ята — вірність.


Для тих, у кого є пара. У широку, але неглибоку ємність слід налити води. Киньте на її поверхню пару суцвіть ромашки. Якщо квітки відійдуть один від одного – можлива сварка, якщо ж будуть поряд знаходитися – любов і згода не залишать вас, сім'я буде міцною.


Ворожіння на колах води

 

Також можна у широку і глибоку миску налити воду. На заході сонця пошепки сказати своє бажання і кинути невеликий камінчик. Якщо число кіл на воді парне – виповниться цього року, якщо непарне – доведеться ще почекати.


Ворожіння у багаття

 

У святкову ніч Івана Купала розводять велике багаття і стрибають через нього. Якщо полум'я не торкнулося того, хто стрибав – сприятливий знак, що передвіщає дівчатам швидке і щасливе заміжжя, хлопцям – успіх в справах і коханні.


Ворожіння на здоров'я

 

Щоб дізнатися про здоров'я своїх близьких, на Івана Купала збирають по одній травинці, на кожного члена сім'ї, "ведмеже вушко" (ведмежа ягода, мучниця). Чия травинка зів'яне раніше за всіх, тому в цьому році частіше хворіти; чия травинка проживе довше, того всі хвороби оминатимуть.


Ворожіння на віщий сон

 

Щоб вночі на Івана Купала приснився віщий сон, потрібно на заході сонця зібрати сім різних квітів і покласти їх на ніч під подушку.


Ворожіння на корені

 

На Івана Купала треба вийти в поле і вирвати лівою "підсердечною" рукою з коренем будь-яку рослину. Корінь рослини підкаже, яким буде майбутній чоловік: чим товщий корінь, тим багатшим буде суджений; довгий і рівний корінь говорить про спокійний характер обранця, а ось покручений і короткий попереджає про те, що майбутній чоловік буде хитрим і сварливим; товстий, але короткий корінь говорить про те, що ти зв'яжеш свою долю з багатим, але жадібним чоловіком; а якщо корінь буде мочковатим з багатьма відгалуженнями – варто чекати на зраду і обман.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)