На пляжі Бердянська викидає невідомих істот. Хто це? Есть фото

7 Липня в 09:25  0  5109

У регіоніНа пляжі Бердянська викидає невідомих істот. Хто це?

Минулі вихідні принесли відпочивальникам не тільки незабутні зустрічі з медузами на всіх пляжах міста

 

Загальну увагу привертає нова морська загадка: на Косі та на Верховій, після суботнього шторму на берег хвилями викидає істот, яких мало хто зміг ідентифікувати без енциклопедії. Мова йде про нових поселенців, які обмилували Азовське море порівняно недавно - це рапани.

 

Ось уже кілька днів бердянці діляться в соціальних мережах фотографіями дивовижних створінь, схожих на поліпи, що ростуть на раковинах живих мідій.

 

Багато хто знайшов відповідь і встигли поділитися ним з оточуючими: - дійсно, цей мешканець оселився у нас недавно.


Багатьом знайомі рапани у вигляді красивих великих закручених раковин, які в дитинстві привозили з Чорноморських курортів. Чимало бердянців і гостей міста вже познайомилися з рапанами і в кулінарному сенсі - його м'ясо можна купити у відділах морепродуктів, а готові страви замовити в ресторані. Але ось на початковій стадії життя, у вигляді личинок, рапан зовсім не нагадує себе дорослого.

 

“Морські їжаки " з поліпів на мушлях, розкидані на березі, м'які на дотик і не небезпечні.

 

Перш ніж потрапити до нас, рапани пройшли довгий шлях: їх природне місце існування - Далекий Схід. У 1947 р були вперше виявлені в Чорному морі, куди були завезені разом з військовими кораблями. У нашому регіоні цим брюхоногим сподобалося, молюски успішно акліматизувалися, а тепер масово з'явилися на бердянських берегах.

 

Так створені рапани, що на будь-якій стадії свого життя виглядають естетично і екзотично. Однак, насправді це - жорстокий і страшний хижак. У своїй ваговій категорії, звичайний. Рапан харчується мідіями - цими цінними молюсками, які не тільки є їстівними, але і допомагають нашому морю бути чистіше, фільтруючи воду. Гідробіологи застерігають: рапани здатні в короткий термін значно зменшити кількість цих корисних азовських аборигенів.

 

Однак, те, що в Чорному морі мідії і рапани успішно сусідять, дає надію на краще. В середині літа у рапанів настає період розмноження - не дуже тривалий, в який трубки з зародками майбутніх молюсків прикріплюються до твердих предметів на дні, особливо часто - до раковин мідій. Якщо в цей час штормить - мідії разом з "поселенцями" виявляються на березі. У різні роки вчені відзначають у рапану спалах розмноження - не останню роль в цьому відіграє потепління клімату.

 

Після холодних зим рапан буває менший. Ростуть рапани швидко, дорослого стану досягають через 2 роки (на Далекому Сході - тільки через 5 років).

 

З природних ворогів у рапана - морська зірка і людина. Оскільки акліматизація морської зірки в Азовському морі - план вельми сумнівний з будь-якої точки зору, залишається спостерігати, до чого призведе таке масова поява нового виду хижих молюсків у наших берегів. І, мабуть, можна скористатися таким подарунком природи, адже рапан - цінний білковий продукт, з якого можна приготувати безліч екзотичних страв.

 


Джерело: pro.berdiansk.biz

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

13
Супер
3
Сміх
25
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)