На Запорізькій Січі на Хортиці відкрили нову музейну експозицію – Пластунівський курінь, – ФОТОРЕПОРТАЖ Есть фото

7 Жовтня 2020 15:45  0  351

У регіоніНа Запорізькій Січі на Хортиці відкрили нову музейну експозицію – Пластунівський курінь, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 7 жовтня, в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося відкриття нової музейної експозиції – Пластунівського куреня.

 

Про це повідомляє кореспондент «Першого Запорізького».

 

Курінь – це житло для загону козаків.

 

«Ми сьогодні відкриваємо експозицію, яку дуже давно просили відвідувачі комплексу «Запорозька Січ». Наші гості можуть подивитися в музейних екпозиції, як живе кошовий отаман, побачити козацьку пушкарню або січову канцелярію. Можна зайти до церкви, а також побачити козацький побут і ремесла. Але дуже багато наших відвідувачів хотіли дізнатися, як же на Січі жили звичайні козаки, – розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. – Цей курінь – наша спроба історичної реконструкції такого важливого січового об’єкта».

 

Всього на Січі було 38 куренів. Кожен курінь мав свою назву (в основному, за назвою населених пунктів – Полтавський, Переяславський, Уманський).

 

«Коли ми робили експозицію, вирішили обрати нейтральну назву – Пластунівський курінь. Пластуни – це козацькі розвідники, – розповів старший науковий співробітник заповідника Михайло Чередніченко. – Експозицію ми підготували на основі реального документального опису внутрішнього облаштування козацького куреня, а також великої кількості історичних та археологічних джерел».

 

 


Джерело: 1news.zp.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
2
Сміх
1
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)