Пологівщина у вогні: почастішали випадки загорання сухостою

14 Квітня в 13:31  0  646

На районіПологівщина у вогні: почастішали випадки загорання сухостою

З настанням першого весняного тепла почастішали випадки пожеж в екосистемах, димить кожного дня.

 

Внаслідок необережного поводження з вогнем, чи звичайної людської халатності й необачності на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей, на узбіччях, і навіть практично у центрі населених пунктів горить суха рослинність.

 

Пологівський районний сектор ГУ ДСНС в Запорізькій області зазначає, що кількість таких пожеж постійно зростає і часто причина тому - людський фактор. 

 

Палять «добропорядні господарі»


Особливо випалюванням трави займаються «добропорядочні господарі», які підготовлюють пасовища для домашніх тварин, але не усвідомлюють небезпеки, яку вони викликають.

 

Підпаливши сухостій так звані «хазяї» йдуть від місця випалювання не контролюючи вогонь та не гадаючи які масштаби може прийняти пожежа, особливо в вітряну погоду.

 

Так згорають десятки гектар рослинності.

 

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини.

 

При спалюванні трави на присадибних територіях або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до знищення не тільки рослин, а й тварин.

 

Виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

 

Якщо пожежі виникають на місцевості, через яку проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза.

 

Дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ліній електропередач.

 

Складно ліквідувати


Ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів.

 

Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін.

 

Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну - до 30.

 

Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

 

Адміністративна відповідальність


Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів, заборонене законодавством України.

 

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.77-1 КУпАП ).

 

Крім того, при притягненні винних осіб до адміністративної відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення та тяжкість його наслідків, оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рос цінності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом, передбачено кримінальну відповідальність.

 

Винні особи караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п'яти років.

 

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 

Громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки при поводженні з вогнем та відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків. Якщо ви бачите, як інші палять траву – поясніть чому це не слід робити.

 

За інформацією Пологівського районного сектору ГУ ДСНС України у Запорізькій області

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

robota_200_200_1.jpg

robota_200_200_2.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)