Морський піхотинець Сергій Кобцов: “Рюкзак після служби я навіть не розбирав” Есть фото

2 Липня 2021 11:07  0  1333

ОсобистістьМорський піхотинець Сергій Кобцов: “Рюкзак після служби я навіть не розбирав”

У першу неділю липня в Україні відзначають День військово-морських сил. Цього року він припадає на 4 липня. В Україні свято шанують, бо наша країна є морською державою, оборона цих кордонів є важливою у збереженні цілісності України.

 

Військові моряки проходять небезпечну та виснажливу службу, особливо в часи, коли на Сході нашої країни ведуться бойові дії. Ми спілкувалися із пологівчанином Сергієм Кобцовим, який розповів про службу в морській піхоті.

 

76 

 

Сергій 9 років присвятив військовій службі: 3 роки у тридцятій механізованій бригаді, рік у Національній гвардії за мобілізацією та 5 років у 503-му батальйоні ОБПМ (окремий батальйон морської піхоти). Наразі, за сімейними обставинами, звільнився та намагається «прижитися на гражданці, вирішити, чим хоче і може займатися і далі обрати сферу діяльності».

 

«Ще у дитинстві я мав мрію стати військовослужбовцем. Спочатку після навчання у Чубарівському ліцеї працював на залізниці, але зрозумів, що не маю потягу до цієї професії і пішов на військову службу», — ділиться чоловік.

 

Перші 3 роки служби Сергій надихався професією і навіть не зважав на те, що мінімальна зарплата, самостійне забезпечення себе їжею та військовою формою. Зрозумів, що для сімейного життя цього недостатньо і звільнився. Але вже тоді, коли розпочалася війна, добровільно пішов у військкомат і заявив про те, що готовий боронити рідну державу.

 

Сергій пішов служити у морську піхоту. Як зауважує сам, це місце служби йому було до вподоби найбільше. Там він проходив службу у молодшому командирському складі сержантом, був командиром відділення бойової машини. У 2015 році служив у Толоківці, в період з 2016-го по 2017-й рік - у селі Водяне та поблизу Саханки, останній час (2020-2021 роки) — в районі Горлівки. В цілому провів у зоні бойових дій близько 3-х років.

 

Батальйон Сергія постійно перебував на нульових позиція. Це означає, що до противника була відстань іноді і 300, і 100 метрів. Як характеризує відчуття сам Сергій – «вийшов — вбили».

 

«Які можуть бути відчуття? Звичайно, страшно. Але коли йшов на службу розумів, що зона бойових дій зовсім поруч з нашим містом, а тут сім’я, яку потрібно захищати».

 

У Сергія троє дітей: двоє — від першого шлюбу дружини, спільному малюку тільки 7 місяців. Саме родина стала причиною звільнення зі служби: Сергій намагається якомога більше часу приділяти дітям та своїй мамі. Варто сказати, що 2 роки тому Сергій втратив під час служби свого брата.

 

Навіть звільнившись зі служби Сергій, продовжує перебувати на військовому обліку. Каже, що нещодавно його викликали у військкомат. Тепер чоловік у резерві, як тільки його допомога знадобиться на фронті, викликають просто по телефону. Сам чоловік зауважує, що рюкзак він навіть і не розбирає.

 

76 

 

Як ділиться військовослужбовець, найбільше підтримують волонтери. Вони допомагають ліками, якісними протезами, підтримують матеріально та морально. Завдяки сприянню держави покращилось харчування, форму видають кожного сезону. «Але хочеться нову техніку, нове бойове оснащення та зброю. Наразі ми користуємося в основному тим, що залишилось ще з радянських часів. А історії про “службу у кедах” залишилися ще в 14-му році», – зауважив Сергій.

 

Якщо говорити про ставлення людей, то воно кардинально різне і не залежить від регіону. «Спочатку, звичайно, було образливо чути фрази типу «ми вас туди не відправляли». Зараз я на це навіть не реагую. Я знаю, що роблю і навіщо це роблю», — ділиться Сергій.

 

Редакція “Районки” щиро вітає всіх причетних до цього свята. Ми бажаємо вам сили, здоров’я та наснаги. Дякуємо за наш спокій!

 

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

23
Супер
7
Сміх
3
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)