Знайомтесь - СВК «МИРНИЙ» Есть фото

10 Жовтня 2020 19:19  0  2327

Рупор часуЗнайомтесь - СВК «МИРНИЙ»

Як живе і працює одне з кращих підприємств с. Виноградне, Токмацького району на чолі з головою Володимиром Хижуком? Результат роботи СВК «МИРНИЙ» вимірюється багатьма показниками. Це і економічна продуктивність діяльності, і задоволення пайщиків, і соціальна значимість підприємства для території, і здатність протистояти всім проблемам та викликам сучасності. Хочу ознайомити Вас з методами роботи колективу СВК «МИРНИЙ» та як підприємству вдається тримати високі показники якості в роботі.

 

СВК «МИРНИЙ» налічує більше 60 років безцінної історії та досвіду сільських трудівників. Історія господарства розпочалась з 1958 року, на базі трьох господарств було створене багатогалузеве господарство-колгосп «Мир». Першим його керівником став Капустянський Леонід Якович.

 

Господарство було нагороджено високими урядовими нагородами того часу. Підприємство із самого заснування мало традиції самовідданої праці колективу і керівників. У 2000 році головою правління СВК «Мирний» було обрано Савченко Миколу Володимировича. Йому вдалося вивести підприємство з кризи, підняти виробництво, отримувати високі врожаї. Про СВК «Мирний», як про одне з найуспішніших підприємств заговорили не лише в Токмацькому районі, а й в області. Праця Миколи Савченка була удостоєна високих державних нагород.


Сучасний СВК «Мирний» - це більше 3-х тисяч га оброблювальної площі, близько 100 працівників та 5 основних видів діяльності - рослинництво, тваринництво, виробництво паливних брикетів, виноградарство, водопостачання. Про кожен вид діяльності розповім окремо.


З поміж п'яти напрямків діяльності СВК «Мирний» основний - це рослинництво. Підприємство обробляє понад 3 тисячі га землі. На полях СВК «Мирний» вирощують зернові, олійні та бобові культури, кукурудзу використовуючи передові технології та новітню техніку. Завдяки злагодженій роботі та професіоналізму працівників рослинницької галузі, навіть в неурожайні та посушливі роки, колективу вдається посіяти, виростити, зібрати та зберегти вдало вирощену продукцію. А під час гарячої пори жнив на полях безупинно працює близько 50 чоловік та 5 комбайнових екіпажів.


СВК «Мирний» постійно освоює вирощування нових для підприємства культур. Минулого року вперше було засіяно і зібрано врожай гречки та проса. Практика показала себе успішною, в майбутньому ці культури стануть традиційними для полів підприємства. Цього року вперше було вирощено врожай озимого гороху.


Крім того постійно оновлюється парк сільськогосподарської техніки, що робить хліборобську працю ще більш якісною та продуктивною.


Запорукою розвитку підприємства, а отже, і стабільного майбутнього кожного працівника та пайовика, є збільшення підприємством свого земельного фонду. Так, за три роки до оброблювальних земель було ще залучено більше 800 га.


Результати успішної роботи підприємства, в першу чергу відчувають на собі люди – розмір орендної плати за паї є одним з найвищих у Токмацькому районі. Крім того, пайовики отримують іншу різного виду допомогу, це і можливість придбати 700 грамову булку хліба за ціною 4 грн., і знижка у розмірі 500 грн. з кожної тони на придбання паливних брикетів, це і пільгова оплата за воду у розмірі 5 грн. за 1 м3.


Ми розуміємо, що в такі складні для країни часи, коли економіка ледь працює, все це є суттєвою допомогою для наших земляків.


Викладене є незаперечними показниками злагодженої роботи кожного працівника і підприємства в цілому, виваженої зовнішньої і внутрішньої політики керівництва СВК «Мирний», свідченням невпинного розвитку та впевненості в майбутньому.

 

 

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)