Не традиція і гріхи не змиває: Заява ПЦУ щодо Водохреща

18 Січня 2021 12:19  0  687

АктуальноНе традиція і гріхи не змиває: Заява ПЦУ щодо Водохреща

Церковники запевняють, що це лише данина моді, яку запозичили у росіян.


Пірнання в ополонку на Водохреще не допоможе "змити гріхи" і тим паче не є "давньою українською традицією", а просто стало даниною моді, яку запозичили у росіян, що після лазні стрибали в крижану воду задля загартування.

 

Про це твердять на сторінці Православної Церкви України.

 

Церковники взялися розвінчати міф, який став для українців традицією. "Останніми роками в час святкування Хрещення Господнього активізується мода на масові пірнання в ополонку.

 

Мотивація у кожного різна: хтось «змиває гріхи», хтось випробовує можливості свого тіла, а хтось аргументує це дотриманням «давньої української традиції». Останнє твердження – цілком помилкове! У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було.

 

Ані етнографи, ані історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито «традиційних» масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього. Немає описів такого дійства ані у давніх джерелах, ані у дослідження про традиції козацької України, ані у спогадах людей старшого віку.

 

Деякі історики пов'язують такий звичай з нашими північними сусідами, росіянами, у яких було прийнято пірнати в холодну воду після лазні, а також із поширенням ідей загартування організму, як частини здорового способу життя", - зазначається у повідомленні.

 

Там також зазначається, що такий обряд з'явився в Україні лише нещодавно - у другій половині 1990-х – на початку 2000-х років.

 

Немає сенсу пірнати і для "змивання гріху", переконують у ПЦУ, бо для цього потрібно значно більше.

 

"Абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття «змиває» усі гріхи. Жодного церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає. Дорога до вічного блаженного життя та спасіння лежить виключно через щире каяття у гріхах, молитву та любов до Бога і до наших ближніх. Звільнити душу від гріха може лише Господь, бачачи ваше щире покаяння та участь в Таїнствах Сповіді й Причастя", - додається в повідомлені.

 

Водночас церква не забороняє пірнати у зимову воду, бо це право і вибір кожного, але просить не пов'язувати це з церковною, чи зі святкуванням Хрещення.

 

"Хто робить такий вибір – має чинити це усвідомлено та відповідально, ретельно зважуючи всі «за» і «проти»: стан здоров'я, причини для такого вчинку, можливі наслідки, зокрема, в умовах пандемії", - додають в ПЦУ.

 

Нагадаємо, що 19 січня в Україні святкуватимуть Хрещення Господнє, у цей день християни східного обряду пірнають у крижану воду і вірять, що вона дасть позитивну енергію та сили на увесь рік.

 

Разом із тим лікарі категорично закликають людей, які перехворіли на коронавірус, утриматись від такої розваги. 


Джерело: tsn.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

19
Супер
5
Сміх
8
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)