Міські дитячі майданчики заполонили матюкливі діти

5 Серпня 2021 08:10  0  2220

Події містаМіські дитячі майданчики заполонили матюкливі діти

Неможливо вийти на майданчик, діти, що граються без батьків, лаються матом на весь голос. На зауваження дорослих не реагують або сприймають критику агресивно. Проблема з “бородою”, кажуть пологівці, що живуть по сусідству з дитячими майданчиками в місті. Хто відповість за зухвалу поведінку дитини та як захистити вуха своїх чад від лайки?


Мат настільки став частиною нашого повсякденного буття, що часом вже не викликає ні обурення, ні зауважень навіть з боку дорослих. Лайливими словами діти висловлюють емоції та зв'язують слова в реченнях. Це жахливо, де вони тільки набираються такої гидоти, задаються питанням небайдужі батьки.

 

“Недовго раділи, коли поряд з нашим будинком встановили ігровий дитячий майданчик. Коли б не вийшли з сином погратися, на території завжди є інші діти, які, не соромлячись, спілкуються матом. На зауваження реагують слабо. Погрози, що розповім про них батькам, на дітей не діють. Коли ж в полі їх зору з'являються родичі, дитина перетворюється на “ласкаве теля”. Мав досвід зробити зауваження мамі одного матюкливого хлопчика, але мені не повірили, у відповідь ще й нахамили. З дитиною на майданчик виходимо грати, коли немає цих розумників”, - розповідає Микола Лисенко, батько 6-річного хлопчика. Мова йде про дитячий майданчик на Червоному висілку по вулиці МТС.

 

Проблема з поведінкою місцевих діток очевидна на мікрорайоні “Собачки”. Дитячий майданчик на тій території завжди повний дітвори. Між собою від малого до більшого не соромляться лаятися матом.

 

“Скільки тут проживаю, чую матюки з вуст дітей. В такій формі вони спілкуються між собою. Звертався і до батьків, знаю, де чиї діти, але рідко хто стає на бік сусіда. Звичайно, вигороджують своє дитя. Крім лайки, місцеві діти можуть шкодити атракціонам, зеленим насадженням, нічого нікому не доведеш. Дякуючи нашій квартальній, яка звертає увагу на поведінку дітей і говорить про це з їх батьками, періодично стає трохи спокійніше. Хочу зазначити, що у порівнянні з минулими роками діти стали ще більше невихованими, поводяться зухвало, навіть з дорослими. Насамперед займатися вихованням мають батьки дітей, крім того, на кожній території є свій дільничний поліцейський, що теж має реагувати на ситуацію. Тільки при взаємодії різних сторін зможемо правильно впливати на майбутнє покоління”, - коментує депутат Святослав Боговин.

 

Альона Тоцька, мама двох дітей віком 4-х та 6-ти років, про центральний дитячий майданчик по Державній:

 

“Майже щодня відвідуємо разом з дітьми дитячий майданчик, який розміщений навпроти стоматполіклініки. Опісля сьомої вечора туди приходять діти восьми років і старше, це вже такі складені компанії однолітків. І все б нічого, нехай гуляють, але ж нестерпно слухати лайку, яка безсоромно вилітає з вуст цих діток. Що не слово, то матюк. На зауваження сторонніх батьків такі діти не реагують, а то й зовсім можуть у відповідь розповісти яка ти “гарна” людина. З виду діти наче гарно вдягнені, батьків деяких з цих дітей знаю особисто - нормальні родини, а дитина поводить себе вкрай нечемно для свого віку. Така картина майже щодня. Батьки малих дітей, що там граються, не знають, як реагувати. Інколи лайка переходять в бійки, є хлопчик з цієї компанії, якого постійно ці “друзі” принижують: б'ють ногами, дають ляпаси по обличчю, жбурляють та засипають піском, а він не може за себе постояти та все одно продовжує з ними спілкуватися. Одного разу я підійшла до хлопця з цієї компанії та й кажу: “Зараз дам тобі добряче аби ти відчув, як тій дитині, яку ти лупцюєш без приводу”. Так він мене матом вкрив. Інші батьки були шоковані. Управи на цих дітей немає. Вони нікого не слухають, нікого не бояться. Кажу, що зараз поліцію викличу. “Викликай, подивимося, що вони мені зроблять,” - каже один з матюкливих. Дивує, що при власних батьках ці “милі” діти поводяться чемно та стримано. Не знаю, як вчиняти, знімати та фотографувати на відео неповнолітніх дітей заборонено законом, а як довести їхню неправомірну поведінку?! Заборонити відвідувати дитячі майданчики таким дітям?”

 

Хто винен? Думка психологів

На думку психологів, найчастіше причина дитячого мату - байдужість батьків. Якщо вони зайняті своїми справами, a дитина потребує уваги, то немає кращого способу, як голосно і бажано у великій аудиторії сказати щось непристойне. І зовсім неважливо, що батьки чи інші дорослі починають кричати чи навіть карати дитину. Мета досягнута - увага прикута до неї. Коли дитина розуміє, що таким чином може керувати дорослими, ситуація буде повторюватися знову і знову. Дитина може навіть не розуміти сенс сказаного, але тут важлива реакція.

 

Що робити в “матовій” ситуації? Відповідь поліції

Громадяни, проти яких здійснено правопорушення або які стали свідками такого, можуть звернутися до поліції із заявою. При цьому важливо мати інших свідків, чиї б свідчення були зафіксовані і вони підтвердили факт правопорушення. В такому разі поліція буде звертатися до батьків неповнолітніх дітей, які і понесуть відповідальність за зухвале поводження свого чада.

 

Дрібне хуліганство, нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, визначаються як адміністративне правопорушення передбачене ст.173КУ про адмінправопорушення.

 

Перший раз батьки матюкливих дітей можуть отримати попередження, але заплатять за судовий збір суму у розмірі до 500 гривень. За повторні аналогічні дії дитини батьки будуть оштрафовані.

 

Батьки дітей, які не досягли 14-річного віку, за лайку матом своїх чад отримають попередження або накладання штрафу у розмірі 50 до 100 неоподаткованих доходів громадян (ч.1 ст.184 КУ). Батьки дітей віком від 14 до 16 років гарантовано отримають штраф (ч.3 ст.184 КУ), Діти віком від 16 - 18 років підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.

 

Станом на 3 серпня звернень щодо малолітніх, які б нецензурно висловлювались у громадських місцях, до Пологівської поліції не надходило.

 

Думка пологівців
Якщо узагальнити все те, що почули від жителів міста, то ситуація просто катастрофічна. Неможливо описати всі випадки дитячого свавілля, та і сенсу в тому немає. Головне, щоб суспільство нарешті замислилося, з яким посилом ми виховуємо підростаюче покоління, на що налаштовуємо молодь, який приклад подаємо. Можливо, не варто мовчати, а все ж таки говорити батькам про те, що чули від їхніх діточок, звертатися в правоохоронні органи і підштовхувати їх проводити роботу з молоддю, карати винних, бо, як стверджують психологи, страх - це той фактор, який здатен стримати порушника.

 

І ще: давайте всі разом згадаємо, коли востаннє були в театрі разом з дітьми (наш Запорізький театр імені Магара просто суперовий, і грошей багато не потрібно, щоб там побувати), які книжки прочитали разом або купували, на які екскурсії їздили… Це ми до того, що морально-естетична складова виховання напряму залежить від ставлення батьків.

 

Давайте спробуємо разом змінити ситуацію!

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

14
Супер
8
Сміх
42
Жах
34
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)