Чи можуть пологівці пройти КТ обстеження у Пологівській лікарні

27 Жовтня 2021 08:33  0  1488

Події містаЧи можуть пологівці пройти КТ обстеження у Пологівській лікарні

В рамках державної програми “EMERGENCY-2020” у Пологівській БЛІЛ заплановано проведена реконструкція відділення екстреної медичної допомоги зі встановленням новітньої комп’ютерної техніки

 

Програмою передбачено закупку комп'ютерного томографа, цифрового рентгена. Загальна вартість обладнання становить майже 6 мільйонів гривень. Рентгенологічні обстеження на новому обладнанні мали б робити за направленням мешканці всього Пологівського району, а витрати на дослідження покриватися НСЗУ.
Запрацювало обладнання у Пологівській лікарні з серпня 2021 року.

 

Хто може пройти обстеження на новітньому медобладнанні, дізнавались у головного лікаря Романа Кравченка.

 

Завдяки наявності сучасного комп'ютерного обладнання у лікарні нам вдається виявляти черепно-мозкові травми, інсульти. Особливо це полегшує роботу неврологам, адже з'явилась можливість якісно і швидко встановлювати діагноз пацієнта.


Рентген апарат працює, обстеження проходять на ньому всі пацієнти без обмежень за направленням сімейного лікаря або вузьких спеціалістів.

 

Працює він в цілодобовому режимі. За потреби рентгенлаборанти ургентують з 8:00 ранку до 14:00 з перервою і цілодобово за необхідності.

 

Стосовно томографа, він працює відповідно до встановленого робочого часу. Першочергово обстеження на ньому проходять пацієнти з екстреними та невідкладними випадками і пацієнти з ковідом.

Всі інші пацієнти за потреби мають можливість проходити це обстеження за направленням та попереднім узгодженням з лікарем - рентгенологом. Узгодження проводить вузький спеціаліст або сімейний лікар. Вони знають, яка навантаженість і черговість існує на дане обстеження та визначають пріоритетність.

 

У випадках екстреного обстеження, ми також залучаємо рентген лаборанта і лікаря до проведення КТ.


За направленням обстеження проводиться безоплатно. Без контрастування роблять КТ спини, кісток, голови, суглобів, шиї.


На обстеження з контрастуванням (використовується в основному для виявлення онко) потрібні додаткові витрати. Для закладу це великі кошти, а НСЗУ відшкодовує лише мінімальний відсоток.

 

Можливо, платно, але на місці?

Багато пологівців, які за власним бажанням чи рекомендацією лікаря хочуть пройти обстеження, їдуть робити це в область. Люди готові платити тут, аби не їздити зайвий раз до Запоріжжя. На що лікар відповів, оскільки обладнання закуплене за державні кошти, перевести процедуру обстеження в платну не можуть.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
6
Сміх
7
Жах
18
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)