Ліки із Запоріжжя: як науковці із медичного університету проводять дослідження?

18 Лютого 2021 09:39  0  239

У регіоніЛіки із Запоріжжя: як науковці із медичного університету проводять дослідження?

Тіотриазолін, Ангіолін, Тіоцетам та інші ліки, яких вже більше 2-х десятків, успішно створюються, сертифікуються та розповсюджуються Україною прямо із Запоріжжя. Час розробки — більше 5-ти років: синтез, експеримент та сертифікація.

 

Найцікавішим є експеримент, коли дію препарату перевіряють на щурах лінії Вістар. Вони проходять 14-денний карантин і тільки потім потрапляють на операційний стіл, де залежно від дії потенційного препарату хірургічно моделюється хвороба.

 

Подібні маніпуляції проводяться згідно з конвенцією ООН про захист тварин — під наркозом. Наприклад, якщо тестується дія препарату від інфаркта, щура перевіряють на спеціальній біговій доріжці, як це відбувається і з людьми у медичних закладах.

 

Крім пігулок, виготовляють і фіксатори для зламаних кісток. Те, настільки придатний композитний матеріал для кісткової тканин, теж перевіряють на щурах.

 

За словами Валерія Туманського, доктора медичних наук та проректора з наукової роботи ЗДМУ, наразі у розробці досить перспективний проєкт щодо використання композитних матеріалів з домішками магнію у травматології.

 

Як пояснив професор Туманський, при встановленні матеріалу, наприклад, дитині, магній може розсмоктатися, тому видаляти штучний суглоб не буде потрібно, а отже, вдасться уникнути повторної операції.

 

Після проведення експерименту щур проходить процес евтаназії, а біоматеріал переходить у руки біохіміків. Вже вони проводять тести, які покажуть, наскільки препарат показав свою дію, яких результатів вдалося досягти, що, можливо, варто змінити.

 

За отриманими маркерами проводиться аналіз: чи буде використана речовина провокувати алергію, імунотоксичність, гепатотоксичність, мати негативний вплив.

 

За словами Ігора Бєленічева, доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри фармакології та медичної рецептури Запорізького державного медичного університету (ЗДМУ), Запорізька лабораторія досить добре оснащена: “Аналогічних лабораторій в Україні немає. Виняток — лабораторії Академічних інститутів у Києві. Але ми все одно маємо більш перспективне та нове обладнання.” Триває робота над препаратами протиракової дії.

 

Вже після вдалих доклінічних досліджень проходять наступні процедури: фармацевтична фірма знову перевіряє ліки на тваринах, формує сировину у ту форму споживання, яку ми бачимо на полицях аптек, тестує на добровольцях та хворих і вже потім віддає на реалізацію в українські аптеки.

 

Процес створення лікувальних засобів не тільки тривалий, а і дорогий: торік, наприклад, ЗДМУ витралити 78 мільйонів гривень. Цього року витрати можуть бути більшими: стоїть мета про відмову дослідів на тваринах.

 

Запланували, за словами Валерія Туманського, і вже розпочали створення нової лабораторії, де процес експерименту можна буде проводити на клітинному рівні з метою зменшення експериментів на тваринах.

 

За матеріалами ТВ-5


Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)